Tesettür Giyimde Yaz Modası

Kapalı hanımlar, farklı kıyafetler bulma alanında zorluk yaşarlardı. İstedikleri tarz ve dokuda elbiseler veya parçalar bulmak, onlar için bir hayli zordu. Moda sektörü tesettür alanında kendisini henüz geliştirmemişti. Ancak son zamanlar tesettür giyim piyasasında oldukça büyük gelişmeler meydana geldi. Birçok büyük marka, farklı tarzlarda, renklerde, kumaşlarda ve desenler tesettür elbiseleri ve kıyafetleri üretti. Böylece kapalı hanımların istediklerine uygun şekilde giyinmeleri ve modadan eksik kalmamaları sağlanmış oldu.

şal modelleri

şal modelleri

Tesettürlü giyimde vücudun kapalı olmasından dolayı, özellikle yaz aylarında bazı faktörlere dikkat edilir. Bunların başında ise kumaş gelir. Çünkü aşırı terlemeye sebep olmayan, cildin hava almasını sağlayan ince kumaşlar tercih edilmelidir. Bunun yanında koyu renkler yerine canlı ve ışığı yansıtan renkler seçmek, kapalı hanımların sıcaklarla mücadelesinde oldukça yardımcı olur. Bu senenin 2015 yaz modasında ise yağ yeşili olarak adlandırılan ton ve pembe tonları dikkat çeker. Bu renklerden oluşan kombinler, beraberin kullanılan aksesuarlar eşliğinde oldukça şık bir görünüm yakalar. Ayrıca moda dünyasındaki püskül, şifon ve retro modası, tesettür giyim parçalarında da kendisini gösterir.

tesettür

Renkli Şallar

Kapalı hanımların dikkat ettiği en önemli unsur, başlarına örttükleri şallar veya eşarplardır. Çünkü hem kıyafetle doğru bir kombin oluşturmak adına hem de rahatlık sağlamak adına doğru tercihlerde bulunmak gerekir. Bu senenin yaz modasında hakim olan yeşil ve pembe gibi canlı renkler, şallarda da kendisini gösterir.

moda

moda

Bu tonlarda seçilen şallar, aynı zamanda klimalı kumaş olarak adlandırılan kumaşlardan seçilirse, hem tende serin bir his hem de görünümde şık bir dokunuş yakalanır. Ayrıca uçlarına çeşitli desenler ve boncuklar işlenmiş şallar da hanımların başlarında kendisini göstermeye başlar. Tesettür giyimdeki en önemli aksesuar, baş örtüsüdür.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.