Tracy Chavalier’in Sanat ve Gizemi Buluşturduğu Romanı

Dünya genelinde 2 milyondan fazla sattığını bildiğiniz bir kitabın konusu merak etmez miydiniz? İşte Tracy Chevalıer’in İnci Küpeli Kız romanı bunlardan biri. New York Times Bestseller olan bu kitabın defalarca baskıları yapıldı ve her biri yeni taleplerin başlıca sebeplerini oluşturdu. Peki, nedir milyonlar satan bu kitabın konusu?

Tracy Chavalier’in Sanat ve Gizemi Buluşturduğu Romanı

Tracy Chavalier’in Sanat ve Gizemi Buluşturduğu Romanı

Aslında kitabın konusu adından yola çıkılarak düşünülmüş. Dünya çapında bir üne sahip olan ve aynı zamanda Hollanda’nın Mona Lİsa’sı olarak tanımlanan İnci Küpeli Kız portresi aslında büyük bir gizemi de içinde barındırıyor. Bu gizemlerden biri portredeki modelin kim olduğu ve neden böyle bir portesinin yapıldığı yönündedir. Modelin portrede görünen iri gözleri ve manidar gülümsemesinin altında neler yattığı okuyucuda her yeni sayfada yeni bir merak uyandırıyor.

İnci Küpenin Sırrı Ne?

Tabi bir de portrenin simgesi olan ve aynı zamanda kitabın temelini oluşturan inci küpe de ayrı bir merak unsuruna dönüşüyor. Yazarın tam anlamıyla sanatsal bir gözle yazdığı ve muhteşem bir kurgu ile ilmek ilmek ördüğü bu romanda şaşırmadan edemeyeceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.