Tüp Bebekte Düşük Riski Var mı?

Tüp bebek tedavisi bütün dünyada uygulanmakta olan ve yüksek başarı oranlarına sahip bir tedavi yöntemidir. Tüp bebekte düşük riski ise yapılan bilimsel araştırmalara göre normal bir gebelik ile neredeyse aynı orandadır. Fakat tüm cerrahi tedavilerde olduğu gibi tüp bebek tedavilerinde de birtakım riskler meydana gelebilir.

tüp bebek

tüp bebek

Tüp bebek tedavisinde en fazla meydana gelen sorunlar arasında kadınlarda meydana gelen sıvı birikintileri, şişkinlik hissi ve hastaneye yatacak yoğunlukta uyarılma sorunları bulunmaktadır. Ancak tecrübeli ve eğitimli doktor ve merkez seçimi yaptığınız takdirde bu tür riskler ve belirtiler tamamen ortadan kalkabilmektedir.

Düşük Sebepleri Araştırılmalı

Tedaviden sonra meydana gelen düşüklerde düşüğün hangi sebepten kaynaklandığı iyi araştırılmalıdır. Düşükler bağışıklık sisteminizden ya da genetik sebeplerden dolayı kaynaklanmış olabilir. İkinci kez düşük yaşadıysanız rahim içi, genetik sebepler ve bağışıklık sistemi daha detaylı bir biçimde incelenmelidir.

tüp bebek düşük riski

tüp bebek düşük riski

Düşüklerin riskleri arasında bayanların yaşları da yer almaktadır. Yaşa bağlı olarak yaşanan düşükler tüp bebek tedavisinde rastlanabilir düşük riskleri arasındadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.