Türkiye’de Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 4 Yer

Türkiye, her köşesi ayrı güzellikte bir ülkedir. Her köşesinde ayrı renklerin yer aldığı ülkede gezmekten keyif alacağınız birçok yer vardır. Bunların en başında da Kapadokya gelir. 60 milyon yıllık geçmişe sahip Kapadokya, peri bacaları ile meşhur Göreme, konakları ile Ürgüp, çömlekleri ile Avanos, yeraltı şehirleri ile Kaymaklı ve Derinkuyu gezilmesi gereken yerlerden en başında gelir.

Ürgüp balon turları

Ürgüp balon turları

Türkiye’de gezilmesi gereken yerlerden bir diğeri Güneydoğu’nun incisi Şanlıurfa olmuştur. Peygamberler şehri olarak ifade edilen Şanlıurfa, Balıkgöl’ü, Halfetisi, Göbeklitepe, Şanlıurfa Arkeoloji müzesi şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler olmuştur. Urfa sıra gecesinin büyük ilgi gördüğü Urfa mutfak olarakta gerçekten önemli bir yere sahiptir.

Şehri İstanbul’u Görmelisiniz

Her bölgesi ayrı güzellikte olan Türkiye’de ziyaret edilmesi gereken şehirlerden birisi Trabzon olmuştur. Karadeniz’in en güzel kentlerinden olan Trabzon, mutlak olarak ziyaret edilmesi gereken kentlerden biridir. Masmavi suları, yemyeşil yaylaları ile keyifli günler geçireceğiniz Trabzonda, sümela manastırı,uzungöl,   kanuni evi gezilmesi gereken yerlerden bir diğeridir.

Trabzon

Trabzon

Türkiye’de ziyaret etmek isteyeceğiniz şehirlerin bir diğeri tarih kokan birçok medeniyetine başkentliği yapmış İstanbul’dur. Her ilçesinde ayrı bir tarih bulunan İstanbul’da boğaz havası almak ayrıcalıktır. Topkapı sarayı, ihtişamı ile Sultan Ahmet ve Süleymaniye Camii bir başka güzelliktedir. Alışveriş yapmak isteyenlerin tercihi ise Kapalı ve Mısır çarşısı olmuştur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir