Twitter’da Fenomen Olmanın Yolları

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle hayatımıza giren, gündemi ve insanları takip edebileceğimiz bir platformu bize sunan Twitter, artık insanların kendini göstermesi için mükemmel bir yol. Bu platformda binlerce insanın takip ettiği ve dillerden düşmeyen kişilere ise, Twitter fenomeni denildiğini biliyoruz.

twitter

twitter

Ayrıca yalnızca ünlü kişiler fenomen olmakla kalmıyor; sıradan bir hayatı olan ve hiç tanımadığımız bir insan bile binlerce kişinin aklında yer edinip ve birçok hayran edinebiliyorlar. Peki onlar bunu nasıl başarıyor? Eğer siz de ‘’Nasıl Twitter fenomeni olabilirim?’’ diye merak ediyorsanız işte cevapları…

Fenomen Olmak İçin Dikkatleri Üzerinize Çekin

Twitter’da fenomen olmak için atmanız gereken ilk adım, kendi adınıza olmayan hayali bir hesap açmaktır. Çünkü kendinizi ne kadar gizemli tutarsanız, insanlarda o kadar merak uyandırırsınız.

twitterda fenomen

twitterda fenomen

Bu platformda ünlü olmayı ve birçok insanın paylaşımlarınızı görmesini istiyorsanız, ünlülerle arkadaş olmalısınız. Çünkü binlerce takipçisi olan ünlülerin sizi görme olasılığı çok daha yüksek bir ihtimal.

twitterda fenomen olmak

twitterda fenomen olmak

‘’Günaydın’’, ‘’Ben yatıyorum’’ tarzında sıradan cümleler ile dikkati üzerinize çekemezsiniz. İnsanların dikkatini esprileriniz, zeki yazılarınız ya da yazdığınız ilginç şeylerle çekmeye çalışın.

twitterda fenomen olmak için

twitterda fenomen olmak için

Paylaşımlarınızın retweet yapılması, fenomen olmanız açısından çok önemli. Bu yüzden daha önceden retweet olmuş yazıları bulup, tekrar düzenleyerek paylaşabilir ya da kendi orijinal fikirlerinizi yazıp şansınızı deneyebilirsiniz.

Göz atın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir