Yabancı Dil Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu

Günümüzde yabancı dil bilmek hayatta başarılı olmak için yüzde yüz gerekli oldu. İngilizce bilmek neredeyse herkes için normal hale geldi. İş başvurularında artık ikinci hatta üçüncü dil bilmek aranıyor. Gene de İngilizce’yi ilerletmek, unutmamak için yapabileceğiniz en eğlenceli yollardan biri dizileri kendi dilinde seyretmek.

Yabancı dizileri ve filmleri orjinal dilinde yayınlayan kanalları izlerseniz çok güzel pratik yapmış olursunuz. Ya da yabancı şarkıları dinleyin. İş yaparken kulağınız hep bu şarkılarda olsun. İngilizce’yi günlük hayatınızın içine sokarsanız çok eğlenceli ve zevkli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

doctor who

doctor who

Kaliteli Diziler Var

Üstelik bu dizileri izlerken sıkılmıyorsunuz. Çok farklı kültürleri tanımış oluyorsunuz. Televizyonlarda yıllardır yayınlanan yabancı diziler var. Bir efsane haline gelen Lost serisini buna örnek verebiliriz. Biteli epey zaman geçti ama hala unutulmadı. İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who ise televizyonlarda  55 yıldır yayınlanıyor. Bu diziler Amerikan İngilizce’si ile İngiliz İngilizce’sinin en doğal örnekleri. Dizilerde her konuşanı, şarkı söyleyen her şarkıcıyı ayrı bir lehçe olarak kabul edin, anlamaya çalışın.

yabancı dizi

yabancı dizi

Konuşma dilinde yapılan kısaltmaları, karşıdaki insana verilen doğal tepki cümlelerini bulup çıkartın. Bir yabancı dil ancak hayatın içinde öğrenilir. Ekranlarda alt yazılı film seyrederken fark etmeden kazanacağınız becerilerden birisi de okuma ve algılama hızınızın artmasıdır. Yani dizileri orijinal dilinden seyretmek aslında zevkli bir dersi izlemektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.