Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yağlı ciltler özel bakım isteyen cilt tipidir. Yağlı cilde sahip olanlar kuru ve hassas cilter için uygulanan bakım işlemlerinin tersini yapmak zorundadırlar. Yağlı cilt bakımı ile cildin yağ dengesi sağlanmalı, cildin aşırı şekilde yağlanmasına engel olunmalıdır.

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı cilt köpük ve jel şeklinde satılan yüz temizleme ürünleri ile temizlenmelidir. Cilt temizleme işleminden sonra mutlaka uygun bir tonik ile cilt arındırılmalıdır. Yağlı cilde sahipseniz haftada bir kez uygulayacağınız peeling maskeler ile cildinizi canlandırabilirsiniz. Cildinizi tonik ile arındırdıktan sonra yağlı ve akneye yatkın ciltler için özel olarak formüle edilmiş bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

cilt maskeleri

cilt maskeleri

Cildinizi her akşam mutlaka temizlemeli, toniklemeli ve nemlendirici krem ile nemlendirmelesiniz. Yağlı cilt sorunu ile karşı karşıya iseniz beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmeniz gerekir. Cildin yağlanmasına neden olan gıdalardan uzak durmanız yağ dengesini korumanız açısından önemlidir.

cilt temizleme

cilt temizleme

Fazla yağlı beslenme alışkanlığı ciltte sivilce ve siyah nokta oluşmasına neden olur. Yaz aylarında güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Ancak güneş koruyucu kremlerin bir miktar yağ içerdiğini aklınızdan çıkarmayın. Akşamları cildinizi temizleyerek güneş koruyucu kremin neden olduğu yağlanmayı engelleyebilirsiniz. Nemlendiricinizin su bazlı nemlendirici özelliği olan krem olmasına dikkat etmelisiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.