Yatakta Oluşan Sarı Lekelerin Giderilmesinde Doğal Çözüm

En kaliteli ve sağlıklı uykunun yaşanmasında yataklar son derece önemli olup onların temizliği de bir o kadar önemlidir. İnsan kılı, deri döküntüsü, ter gibi birçok şey yatak içerisine hapsolur. Zaman içerisinde toz ve akarlar ile yataklar pislenerek yatılması sağlıklı olmayan yerlere dönüşür. Yatakların en az haftada bir kez havalandırılması, nevresimlerin sıklıkla değiştirilmesi ve en az ayda bir kez silinip derinlemesine temizlik yapılması gerekir.

sarı lekeler

sarı lekeler

Derinlemesine temizlik konusunda ise uzman temizlik şirketlerinden faydalanmanız önerilir. Fakat uzun yıllar kullanılan yataklarda oluşan sarı lekelerin giderilmesinde bazen birçok kimyasal ürünü yetersiz kaldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda da bu kimyasalların kullanılması da sağlığınız için çok da önerilmez. Tüm gece uykunuzu geçirdiğini bu alanda kimyasallar ile teninizin bir arada bulunması ile zaman içerisinde sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Bu sebep durumda ise doğal çözümleri kullanarak bu sarı lekelerden kurtulmanız mümkün.

limon karbonat

limon karbonat

Limon ya da Karbonat

Limon içerisindeki asit ile doğal bir temizleyici olup özellikle yataklarda oluşan sarı lekeleri giderilmesinde etkilidir. Limonu herhangi bir sprey şişeye sıkın limon suyunun yarısı kadar su ekleyerek karıştırın. Sonrasında sarı lekelerin yer aldığı bölgeye seyreltilmiş limon suyunuzu sıkın. Bir süre bekledikten sonra ılık su ve pamuklu bir bez yardımıyla bu alanı temizleyin. Aynı uygulamayı karbonat ile de yapabilirsiniz.  Yalnız karbonat bulamaç halinde yapılıp uygulanarak aynı şekilde temizlenir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir