Yaz Mevsiminde Doğru Cilt Bakım Ürünleri ile Güneş Etkisi Nasıl Azaltılır?

Cildinize bakmaktan hoşlanıyor ama sıcak günlerde kısa sürede deforme olmasından şikâyetçi misiniz? Bu hassas ürünlerde doğru seçimleri yapmak kadar nasıl kullandığınızın da önemi var. Cilt bakım malzemelerinizin daha güçlü koruma, daha fazla nem ve daha az kırışıklık etkilerini dengelemek için yapabileceğiniz basit şeyler de var.

güneş kremi

güneş kremi

Güneş Koruyucunuzu Sürmeden Önce Baz Serum Kullanın

Özellikle yaz günlerinde vazgeçemediğiz güneş koruma kremini kullanmadan önce, cilt altında sıkı bir güvenlik ağı oluşturmak gerekiyor. Güneş etkisine karşı bu kremleri çoğu kez yeteri kadar kullanamazsınız. C vitamini ve polifenol içeren antioksidan özelliği güçlü bir serumu kullanarak teninize hasar veren UVA ve UVB ışınlarından korunabilirsiniz. Güneş kremi altı bazı olarak kullanılan bu serumun diğer bir özelliği cildi, kızıl ötesi ve ışığın etken olduğu serbest radikallerden korumasıdır. Serumu sürdükten sonra 1 dakika kadar bekleyip güneş koruyucuyu üzerine sürün.

baz serum

baz serum

Nemlendirici serumu kullanmadan birkaç saat önce cildinize peeling uygulayın. Çok sık olmamak kaydı ile cilt yüzeyini ölü hücrelerden temizlemek için haftada yalnızca 3 kere laktik asit ve salisilik asit karışımlı bir peeling kullanın. Peeling kızarıklıklarını çabuk gidermek ve dejenerasyonu azaltmak için cildin alt tabakalarına etki eden retinol (hyaluronik asit etkili) bir kremi cildinize yedirin.

Cildiniz hassas ve kuru ise tahriş olmasını önlemek için retinolden önce onarıcı, nemi hapseden ve seramid etkili bir losyon kullanabilirsiniz. Karma ve yağlı cilde sahipseniz cildi kurutmayan özel bir temizleme jeli kullanın. Ardından ince bir tabaka retinollü krem sürün. Bu şekilde emilimi artırıp retinolün etkisini güçlendirmiş olursunuz. Artık güneş bazınız hazır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir