Yeni Bir Hastalık

Eski zamanlarda, günümüzdeki birçok hastalık bulunmuyordu. Stres de dahil olmak üzere daha önceden görülmeyen hastalıklar, hayatımızdaki yerini aldı. Teknolojinin gelişmesi ve insanların yaşam tarzlarının değişmesi, bu tür hastalıkların da ortaya çıkmasında büyük bir rol oynadı.

Stres kaynaklı bir hastalık olan tükenmişlik sendormu; iş ortamında ya da yoğun stres altında kalınması durumunda, kişinin kendisinden beklenilen davranışları sergileyememesi durumudur. Son yıllarda iş hayatındaki, yoğun tempo ve aşırı baskı, bu hastalığın birçok kişide görülmesine yol açıyor.

Neler Yapılmalı?

Yeni Bir Hastalık

Yeni Bir Hastalık

Stres kaynaklı bu hastalıktan korunmanın yollarından bir tanesi de, içsel huzurun sağlanmasıdır. Tükenmişlik sendorumu tedavisi aşamasına gelindiğinde ise uzman bir psikologdan yardım alınmalıdır.

Her insan aynı olmadığı gibi, her insanın farklı olaylara tepkisi de aynı değildir. Bazı kişiler duygusal olarak çok hassastırlar. Bu tür kişilerin bu hastalığa yakalanma riski daha fazladır.

Günümüzde, yoğun iş temposu ve kişiden kaldıracağından fazla şeyler beklenmesi, aslında çok tehlikeli bir hal almaya başladı. Teknoloji her ne kadar bizlere bazı şeyler kazandırdı ise de, birçok yükü de beraberinde getirdi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.