Yenilebilir Enerjide Küçük Boyutlu Pil Mucizesi

Küçük piller milyarlarca nanopordan oluşuyor ve nanoteknolojinin enerji depolama işlemlerine olan olumlu etkisi küçük pillerin de umut vaat etmesini sağlıyor. İlerleyen süreçte çok sayıda nanopordan oluşan bu piller yenilebilir enerji kullanımında ve rüzgar ya da güneş olmadığında var olan enerjinin depolanabilmesine kullanılabilir.

yenilenebilir enerji

yenilenebilir enerji

Son Yılların En İyi Buluşu Nanopor!

Teknolojik ilerleyiş devam ederken son yılların en iyi buluşlarından biri olan nanopor da kullanım alanları oluşturmaya başlıyor. Maddenin minyatüre edilebilmesinde bugün gelinebilen en son nokta olan nanopor, tuz tanesi büyüklüğünde bir deliğin pillerin ihtiyacı olan elektrik bileşenlerini kendisinde bulundurabilmesine olanak sağlıyor.

İçerisinde milyarlarca nanopor bulunan küçük piller kısa süre içerisinde piyasada iyiden iyiye yerini alacak. Nanoteknoloji ürünü bu pillerin 12 dakika içerisinde tamamen şarj edilebildiği biliniyor. Bununla birlikte yapılan araştırmalar pillerin binlerce kez tekrar şarj edilebileceğini de gösteriyor.

Bu kadar kısa sürede şarj edilmesinde ise elektrik akımının çok kısa mesafede taşınıyor olmasının etkili olduğu bilinirken, nanapor ilerleyen yıllarda daha geniş bir kullanım alanında karşımıza çıkacağa benziyor.

piller

piller

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.