Açlığınızın Sebebi Şeker Tüketmeniz Olabilir!

Gün içerisinde sık sık acıkıyor ve sürekli yemek yeme isteği duyuyorsanız, çok fazla şeker tüketiyor olabilirsiniz.

Yemek yedikten iki saat sonra acıkıyorum, sürekli yemek yemeyi istiyorum, çok sık yememe rağmen acıkıyorum, gibi cümleleri sık kullanıyorsanız, fazla şeker tüketiyor olabilirsiniz. Genellikle şeker hastalarında rastlanan aşırı acıkma hissi, gün içerisinde fazla şeker tüketenlerde de meydana gelebiliyor. Aşırı şeker tüketmek kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden oluyor ve glikozun hücrelere girmesine engel olur. Bu durumda elbette sürekli yemek yeme isteği duyulmasına neden olur. Yani çok fazla acıkıyor olmanızın nedeni fazla şekerli besin tüketmeniz olabilir.

Şekerli Ürünler

Şekerli Ürünler

Halsizliğinizin Nedeni de Şeker!

Kan şekeri seviyesinin yükselmesi nedeniyle vücut besinlerden aldığı glikozu depo edemez hale gelir. Bu da enerjinin kullanılamamasına neden olur. Aslında sürekli olarak hissettiğiniz yorgunluk ve halsizlik hissi de glikozun depo edilemiyor olmasına bağlı gelişir. Bu durumdan kurtulmak için şeker tüketimini en aza indirmek gerekir.

Halsizlik

Halsizlik

Sık idrara çıkma durumu da fazla şeker tüketildiğinin göstergesidir. Kanda glikoz seviyesinin yükselmesi, böbreklerde sıvının emilmesine engel olur. Böbrekler tarafından emilemeyen sıvı sık sık idrara çıkma isteğinin oluşmasına neden olacaktır. Ağız kuruluğu ve sık susama hissi de beraberinde geliyorsa, aşırı şeker tüketimi söz konusu demektir. İlerleyen süreçte ciddi sağlık problemlerinin oluşmasına sebebiyet vermemesi için şeker tüketimini kontrol altına aşmak gerekiyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir