Ekoseli Gömlek Modelleri

Kökeni Fransa ve İskoçya’ya dayandığı bilinen ekose özellikle kıyafetlerde çok tercih edilen bir kumaş cinsidir. Çapraz ve dikine çizgilerden oluşan kalın ya da ince dokumalarla yapılan ekose kumaşlardan gömlekler gerek tesettür giyiminde gerekse günlük yaşantılardaki kıyafetlerde çok tercih edilen bir cinstir. Ekose kumaşların yumuşak bir dokuya sahip olması özellikle kadınlar için yapılan gömleklerde kullanılmasını en büyük etkenlerden bir tanesidir. Ekoseli modelli gömleklere günümüzde oduncu gömleğide denilmektedir. Günlük yaşam tarzında en çok kullanılan gömleklerden bir tanesi olan ekose gömlekler rahatlığı şıklığı birleştiren bir unsur olarak çok fazla bir ile bilinen bir kıyafettir.

Ekose Kumaş Nasıl Kombine Edilir

Özellikle kışın uzun kollu olanları çok tercih edilen ekose gömleklerin yaz içinde daha ince kumaşlardan kısa kollu olarak modelleri bulunmaktadır. Ekoseli gömlek modelleri içerisinden seçeceğiniz renklere göre gömleğin altına giydiğiniz pantolonu düz olarak tercih etmeniz kombinenin şık durması açısından önemlidir. Özellikle İskoçya’da ekose kumaşlardan yapılmış olan kıyafetler çok fazla tercih edilmektedir. Ülkemizde de ekoseli gömlek modelleri tesettür giyim içerisinde tercih edilen bir günlük kıyafet tarzındadır. Ekose gömlek modellerini isterseniz tayt ile isterseniz trench kot ile isterseniz elbisenin üzerine ceket şeklinde kombinleme şansınız bulunmaktadır. Bir çok ekose kumaş desen renk seçeneği vardır. Komple ekoseli olmaktansa bazı durumlarda düz kumaşların kol ucu yaka ve bel bölgeleri ya da uç bölgelerinde ekose kumaş kullanılarak değişik bir tarz yaratılmaktadır.

Ekose Kumaş Nerde Kullanılır

Hamile giyiminde de çok tercih edilen ekoseli gömlek modelleri günlük yaşam tarzında rahatını ve şıklığını düşünen kadınların salaş bir seçenekte tercih ettikleri bir kumaş türüdür. Ekoseli gömlek modellerini tercih edenler için çok farklı bir moda tarzı fikirleri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ekoseli gömlek giymek bir kadın için iddialı bir durumdur. Vücut tarzına uygun seçilen ekose gömlekler ile her kadın kendi modasını yaratabilir. Ekose modelli gömlek çeşitlerini görmek için https://www.allday.com.tr/ekoseli-gomlek girebilir ve buradan ürün ile ilgili tüm çeşitleri ve renkleri görebilir ve daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir