Kilo Aldıran Besinler

Zayıflamak için en kısa cevap unlu, şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmamız cevabıdır. Bunun için kilo aldıran besinlerinde cevabı şekerli ve yağlı gıdalar tüketmemizden geçer.

Sağlıklı bir şekilde kilo almak için düzenli olarak karbonhidrat ve protein içerikli besinleri sağlıklı bir şekilde tüketmeliyiz. Eğer zayıflamak için bu makaleyi okuyor iseniz alkolden uzak durmanız, şekerli içecek, gazlı içecekler ve meşrubatlar kilo aldıran ve zayıflamanızı önleyen içeceklerdir.

göbek yağlanması

Bunun yanında fastfood dediğimiz ayaküstünde yenilen ve kebap, lahmacun ve döner gibi yağlı yiyeceklerde kilo aldıran gıdalar arasındadır. Zayıflamak için içecek olarak taze meyve suyu veya %100 Doğal Meyve sularını tercih etmenizi gerekiyor.

Eğer alkollü bir ortamda bulunup alkol içmeniz gerekiyor ise alkolü en az olan içeceği tercih etmenizi öneriyorum. Eğer seçenekler arasında şarap var ise şarabı seçebilirsiniz. Yine tatlı ürünleri yanında bir protein içerikli bir besin ile tüketmeliyiz.

İçerisinde şeker bulunan gıdalar kan şekerini yükseltir veya alçaltır bu nedenle açılmamıza neden olur. Örneğin bir kek yerken yanında protein içerikli olması nedeniyle bir süt alabiliriz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir