Aile İçinde İlişkiyi Güçlendirmenin Yolları

Bireylerin bir araya gelerek oluşturduğu küçük topluluk, aile adını alır. Genel olarak anne ve babanın birleşimiyle oluşan çocuklar, bireyler haline geldiğinde küçük bir aile oluşmuş olarak karşımıza çıkar. Yılların ilerlemesi ile beraber, yaşların da birbirini kovalaması doğrultusunda, aile bağlarında bazı zamanlarda kopukluklar olabilir.

Family therapy

Family therapy

Aile terapisi nedir diye düşünüldüğündeyse, işte burada her şey belirlenmiş olur. Aile içi sorunların oluşma nedenlerine inme konusunda yardımcı olacak olan ve aile içi ilişkilerde güçlendirici etki yaratacak olan terapistlerdir. Aile terapilerinin ise hiçbir zaman hiçe sayılmadan yapılması gerektiği bilinerek bu yolda ilerlenmelidir.

Bireysel Terapi İle Aile Terapisi Arasında ki Fark Nedir?

Bireysel bir terapi yapıldığında, bireyin sorunları üzerine düşülür. Ancak eğer ki aile terapisi yapılıyorsa, burada aile içi ilişkiler üzerine bir sorun olup olmadığına bakılarak ilerleme kat edilir. Eğer ki aile içerisinde ki ilişkilerde sorun varsa, terapi içerisinde düzenlenmesi gereklidir.Pakua adlı Psikoloji ve Gelişim Akademisi aracılığı ile, siz de istediğiniz zaman aileniz ile aranızda ki bağın güçsüzlüğünden şikayetçi olduğunuz her an, rahat bir yaşamı siz de kendiniz için alabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir