Bahar Nezlesi

Bahar tüm güzelliklerini yaşatırken bahar aylarını alerjik sebepler ile nezle olarak geçirenler oldukça fazla. Tüm doğanın canlanması ise çiçeklerden gelen güzel koku ve tatların arıları kendine çekmesi ve ardından arıların havaya polenleri dağıtması ile birçok kişide bahar nezlesi baş gösterir.

bahar nezlesi

bahar nezlesi

Bahar Nezlesi Tedavisi

Bahar ayları boyunca yaşanan bahar nezlesinin tüm etkisini tamamen yok etmek mümkün değildir. Fakat bundan en az etkilemenin belli yolları mevcut.

bahar nezlesi

bahar nezlesi

Polenlerden uzak durmak en etkili yöntem olup her gün dışarı çıkmak zorunda olanlar için oldukça zordur. Bunun için en azından evde geçirdiğiniz dönemde daha rahat nefes almanıza yardımcı olacak önlemler alabilirsiniz. Hepa diye adlandırılan hava temizleme aygıtlarından yararlanmanız mümkün.

bahar nezlesi

bahar nezlesi

Rüzgâr sonucu polenler daha da yoğunlaşacaktır. Her gün dışarı çıkma zorunluluğunuz yoksa rüzgârın daha az olduğu sabah ya da akşam saatlerin de dışarı çıkabilirsiniz. Anti alerjik yastık ve yatakları tercih ederek yastık kılıfınızı iki günde bir değiştirin. Bahar nezlesi sonucu alerjiniz ilerlemiş ise mutlak hekime başvurarak alerji testi yaptırmanız gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir