Banka Borç Transferi Nedir?

Borç transferi, adından anlayabileceğiniz üzere birden fazla bankaya olan borçlarınızın tek bir bankada bir araya getirilerek o banka üzerinden borçlarınızı ödemenize verilen isimdir.

Fazla sayıda kullandığınız krediler, çeşitli bankalardan alındığından dolayı ödemelerini düzenli bir şekilde aksatmadan takip edebilmeniz her zaman mümkün olamayabiliyor.

banka

banka

Böyle bir durum yaşandığı takdirde faiz oranlarından etkileneceğiniz için bütçeniz zarar görebiliyor.

Bu yüzden borç transferi sistemini kullanarak daha düzenli bir ödeme seçeneğine geçiş yapabilirsiniz.

Eğer siz de kredi borçlarınızı takip edemeyecek kadar sıkıntı yaşıyorsanız borç transferi kredisine imkan tanıyan bankalarla çalışarak bu borçlarınızı tek bir bankaya ödeyerek bu sıkıntılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

borç transferi

borç transferi

Nasıl Yararlanılır?

Farklı bankalardan aldığınız kredileri tek bir banka üzerinden ödeyebilmek için borç transfer kredisi veren bankalar iyi bir aracıdır.

Konu hakkındaki sistemleri bankalara göre değişiklik gösterdiğinden dolayı kredi ödemelerinizi toplam tutar baz alınarak aylık gelir belgeniz de göz önünde bulundurularak %50’yi geçmeyecek şekilde olması gereklidir.

Yeni kredi alabilmeniz için bu durum ortada yok ise, %50’yi aşan durumlarda borç transfer kredisini alabilir veya kredi yapılandırma imkanlarından faydalanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir