Banyo Duvar Kağıdı Kullanımı ve Dekorasyon Fikirleri

Banyolarınızda uğraş istemeyen bir farklılığa ihtiyacın mevcut ise, işe koyulmaya banyo duvar dekorasyonu ile başlayabilirsiniz. Geleneksel dizaynların aksine seçeceğiniz duvar kağıtları, banyonuza çağdaş bir ambiyans sağlarken bununla birlikte hijyenik ve kolay bir ortam inşa etmenize de faydalı olacaktır.

banyo duvar kağıdı kullanımı

Banyolarınıza Farklı Bir Atmosfer Katın

Genelde minik ve sınırlı bölgeye sahip banyo alanları için ilk olarak başvurulabilen malzeme türleri seramik veya mermer olmakta. Islak bölgelerde sudan kaynaklı ziyan olmaması adına istenilen bu ürünlere yeni ve çağdaş bir seçenek olarak bilinen duvar kağıtlarını deneyerek banyonuzun bütün tarzını yenileyebilirsiniz.

Su geçirmeyen banyo duvar kağıtları ve plastik duvar kağıtları, tüm tehditleri ortadan kaldırırken aynı zamanda banyonuz için zarif ve kolay bir çare olacaktır.

Doğru Renk ve Desen Tercihi

Şayet küçük bir banyoya sahipseniz, alanı bulunduğundan çok daha geniş ve çok daha ferah gösterebilmek için pastel tonlarda duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında geometrik motifli banyo duvar kağıtları sayesinde de alanınıza ihtişam yaratabilirsiniz. Büyük banyo için çiçek motifli duvar kağıtları, banyo içerisinde neşeli ve ferah bir tasarım oluşturmanıza destek olabilir.

banyo duvar kağıdı kullanımı ve dekorasyon önerileri

Tek Bir Alanı Vurgulayın

Banyonuzun bütün duvarlarını aynı duvar kağıtlarıyla bütünleştirmek alanınızı bir nevi boğuk gösterecektir. Bu sebepledir ki ilgi çekmesini dilediğiniz tek bir ortamda istediğiniz renge ve motife hakim bir duvar kağıdı tercih etmek daha iyi olabilir. Özellikle de yalın bir dekorasyon çalışmasına sahip olan banyonuz mevcut ise, tek bir ortamda dinamik renklerin oluştuğu bir duvar kağıdı kullanmak bulunduğunuz ortama canlılık sağlayacaktır.

Farklı Malzemeleri Bir Araya Getirin

Banyo içerisinde daha orantılı bir tasarım elde etmek isterseniz yoğun renkler arasında seçeceğiniz duvar kağıdını, seramiğin keskin duruşuyla iç içe dönüştürebilirsiniz. Bunun için bir duvar hacmi üstüne duvar kağıdı yerleştirip alt bölümlerine seramik temelli malzemeler tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem banyonuzu olduğu halden daha geniş gösterecektir hem de banyonuza değişik bir ambiyans yaratabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir