Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar?

Bebeklerin görme duyusu doğumdan itibaren gelişir, ancak doğumdan hemen sonra bebekler sadece uzak ve yakın nesneleri ayırt edebilirler. Birkaç hafta içinde, bebekler gözlerini daha koordine edebilir ve nesneleri takip edebilirler. Ayrıca, bebeklerin gözleri doğumdan hemen sonra sadece siyah, beyaz ve gri tonları algılayabilirler. Renkleri daha iyi algılamaya başlamaları ise genellikle birkaç hafta içinde olur.

bebekler ne zaman görmeye başlar

Bebeklerin görme duyusu ilk birkaç ay içinde hızlı bir şekilde gelişir ve bu süreç birkaç yıl sürebilir. Bebeklerin görme duyusu, gözlerinin fizyolojik yapısı ve sinir sisteminin gelişimi ile ilgilidir. Bebeklerin görme duyusu tam olarak gelişene kadar, onların gözleri hareket etmeye devam eder ve bu nedenle bebeklerin gözleri sık sık hareket etmektedir. Bebeklerin görme duyusu tam olarak gelişene kadar, onların gözleri hareket etmeye devam eder ve bu nedenle bebeklerin gözleri sık sık hareket etmektedir.

Bebeklerin gözlerinin hareket etmesi, onların gözlerinin fizyolojik yapısı ve sinir sisteminin gelişimine bağlıdır. Bu nedenle, bebeklerin gözlerinin hareket etmesi normaldir ve bebeklerin gözlerinin hareket etmesi ile ilgili endişe etmenize gerek yoktur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir