Bohem Tarz Ev Dekorasyonu, Bohem Dekorasyon Fikirleri

Fransa merkezli olarak dünyaya yayılmış bir akım olan Bohem Tarzı özgürlüğüne düşkün ve gezmeyi seven kişilerin etkisiyle bugünki haline gelmiştir. Biri diğerinin aynısı olmayan renkler, kalabalık tasarım ve canlı bir dekorasyon çeşidi olarak öne çıkmaktadır. Bohem tarz moda sektöründe da öne çıkan tarz akımlarından birisi diyebiliriz. Bohem tarzını evinize uygulamak zannedildiği kadar zor olmayacak.

Renk Kullanımı

Bohem tarzı dekorasyon uygulamalarında En önemli etmenlerden birisi de renklerdir. Bohem tarzı Renkli çingene kültürü ile iç içe olduğu için oldukça parlak, bir o kadar canlı ve yüksek kontrast renkler daha çokça tercih ediliyor. Bohem tarzı dekorasyon uygulamalarında birbirine zıt renklerin sıkça tercih edilişini görmek pekala mümkün diyebiliriz.. Bu tarzda insanlar tamamıyla özgürdür. Aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan arzu ettiğiniz renklerin tamamını birlikte kullanabilirsiniz. Bazı insanlara Karmaşık olarak gelen bu tarz iyi uygulandığında Oldukça etkileyici ve göz doldurucu bir tasarım olarak öne çıkmaktadır.

Desen Kullanımı

Bohem tarzda en sık tercih edilen dekorasyon aksesuarı hiç kuşkusuz tekstil diyebiliriz. Kanepe üzerine ya da evin Muhtelif yerlerine koyulan battaniye modelleri, mobilyalar üzerinde yer alan kaplama desenler ve çeşit çeşit desene sahip, renkli yastık modelleri ile Bohem tarzını kolay bir şekilde yakalamak pekala mümkün diyebiliriz.. Bu tarzda tercih edilen desenler Sıklıkla geometrik şekiller ya da saf şekiller, baskılar şekilde olabilmektedir. örnek verecek olursak çizgili nevresimler, çiçek desenli koltuklar ya da örgü bir battaniye Bohem tarzını temsil eden desenler arasında yer almaktadır. Duvarları da başka desen ya da renkte duvar kâğıtları ile renkli hale getirmek pekala mümkün diyebiliriz.. Renkleri mobilyalar ile yansıtmayı tercih haline getiren kişilerin duvarda desene kaçmaktansa koyu renkli duvarlar üzerinde yoğunlaşması daha akılcı bir tercih olacaktır.

Alçak Oturma Birimleri

Göçebe hayattan esinlenilerek ortaya çıkarılmış olan Bohem tarzda mobilyalar da bu duruma uyumlu şekilde pratik taşınabilir mobilyalar Olarak seçilmelidir. Kırlent ya da yastıklar ile oturma köşesini düzenleyerek Bohem tarzının en önemli detayı halledilebilir. Bununla birlikte minderler ve sehpa ile düzen oluşturmak pekala mümkün diyebiliriz.. Genelde bu uygulamalar için duvar köşeleri idealdir. İnsanın yaratıcılığı Bohem tarzı Oldukça fazla etkiliyor. Bir şeyleri bir arada kombin edebilmek ve bunların uyumunu sağlamak gerekir.

Kilim Kullanımı

Bohem tarzda olabildiğince sade ve rahat olan mobilya modelleri ile beraber aksesuarlar tercih edilir. Bu sebepledir ki ağır ve şık halılar genel olarak tercih edilmemektedir. Bohem tarz dekorasyon uygulamalarında Sıklıkla renkli ve ince kilim modellerine yer veriliyor. Renkli kilimler odanızın ahengini tamamıyla değiştiren bir detaydır. Bohem tarz dekorasyon uygulamaları için kilim tercihi oldukça Kritiktir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir