Botoks Uygulamaları

Neştersiz gençlik denebilecek botoks 25 yıldır biliniyor. Kısa zamanda yüze çok genç, dinamik, dinlenmiş ve doğal bir ifade veren botoks kısıtlı zaman aralıklarında bile kolayca uygulanabilen bir işlem. Botoks aslında clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen bir toksin. Bu toksin, kas-sinir birleşkesi üzerine etki ederek kasların gereksiz yere kasılmasını önlüyor. Uygulandığı kaslarda geçici bir hareket kısıtlılığı oluşuyor.

botoks

botoks

Yüz mimikleri azalıyor. Ama yaklaşık üç ay sonra güçlü kaslarda hareket geri dönmeye başlıyor. Dört ay sonra bütün kaslar normale dönüyor. Böylece kasın kullanımı belli bir süre yavaşlatılmış oluyor. Estetik alanda kullanıldığı zaman alın bölgesinde yaşlandıkça oluşan yatay çizgiler, iki kaş  arasında yer alan ve çatık bir ifadeye yol açan çizgiler, gözlerin iki yanında oluşan ve kaz ayağı denilen çizgiler, alt göz kapağındaki çizgiler, burun ucunun kaldırılması, üst ve alt dudaktaki sigara içimi çizgileri, alt dudak ile çene arasındaki çizgi, çene cildindeki pürüzlerin giderilmesi, boyundaki yatay ve dikey çizgiler için etkili oluyor.

botoks uygulamaları

botoks uygulamaları

Çünkü bu çizgilerin çoğu fazla kasılan kaslarla ilgili.  Botoks aynı zamanda aşırı terlemenin tedavisinde, özellikle koltukaltı bölgeleri için rahatlıkla uygulanabiliyor. Hatta yaygın olarak baş ağrılarının giderilmesi için başvurulan bir yöntem. Göz kası problemlerini ve göz kapaklarının anormal spazmını da yok ediyor. Düzenli yapılan botoks, yüzün kırışıklık açısından yaşlanmasını önlüyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir