Diyet Yaparken Gece Acıkınca Ne Yenilmeli?

Diyet dönemindeyken gece iştahınız açıldıysa ve özellikle tatlı krizleriniz tuttuysa dikkatli olmalısınız. Bu tür tatlı krizlerinde muz tüketebilirsiniz. Muz tatlı ihtiyacınızı giderebilecek bir besindir. 1 adet muzu ince parçalara ayırdıktan sonra üzerine biraz tarçın ekleyerek 150 derece fırında pişirin ve fırından çıkardıktan sonra üzerine hafifçe bal gezdirin.

gece acıkınca ne yemeli

gece acıkınca ne yemeli

Yatmadan önce iştahınız açıldıysa bol bol su tüketebilir ya da tarçınlı süt hazırlayabilirsiniz. Tarçınlı sütler tok tutma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda sütün daha hızlı uyutma etkisi de bulunmaktadır. Tarçın ve süt karışımı yağ yakmanızı sağlarken gece kendiizi tok hissetmenize yardımcı olacaktır.

Gece Yoğurt Yenir mi?

Gece acıktığınız zaman doymak ve kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız yoğurt tüketebilirsiniz. Bir kase yoğurdun içerisine zencefil koyarak kendinizi tok tutabilirsiniz. Aynı zamanda soğurt ve salatalık da tüketebilirsiniz.

gece yoğurt yeyin

gece yoğurt yeyin

Lor peynirinin yağ yakıcı özelliklerinden yararlanabilirsiniz. 3-4 yemek kaşığı lor peynirini geceleri karnınız acıktığı zaman tüketebilirsiniz. Peynirinizi dilerseniz maydanoz ve nane ile süsleyebilir ve daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir