Cildiniz Cilt Bakım Ürünlerine Dayanıklı mı?

Bazı ciltlerin cilt bakım ürünlerine karşı direnç kazandığını, ancak bu kavramın doğru veya gerçek olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Muhtemelen sevdiğiniz bazı cilt bakım ürünlerini buldunuz, ancak birkaç ay sonra aynı ürünü cildinizde kullanmak iyi bir fikir midir? Cevap sizi şaşırtabilir.

cilt bakım

cilt bakım

Cilt Kozmetiğe Karşı Direnç Oluşturur mu? Ürünleri Değiştirmeli miyim?

Genel olarak, cildiniz zamanla cilt bakım ürünlerine karşı direnç oluşturmaz. Ancak, cildiniz topikal reçeteli retinoidlere bir tolerans oluşturabilir. Güçlendirilmiş retinol içeren ürünler kullanmaya başladığınızda ortaya çıkabilecek olumsuz yan etkileri (kızarıklık, cilt kuruluğu, yanma veya batma gibi) zamanla fark etmeyeceksinizdir. Bununla birlikte, cildiniz bakım ürünlerine bağışıklık kazanmaz veya direnci arttırmaz. Cildiniz değişmeye başladıkça daha sıkı sonuçlar alırsınız ve daha sağlıklı bir cilde kavuşursunuz.

cilt bakım ürünleri

cilt bakım ürünleri

Cilt bakım ürünlerinde sizin için iyi olan bir ürün bulursanız değiştirmenize gerek yoktur. En sevdiğiniz ürünü ilk kez kullanmaya başladığınız zamana kıyasla cildinizde ciddi bir değişiklik fark ediyorsanız, muhtemelen cildiniz daha az kırışmış (nemlendirilmiş) görünümde daha sağlıklı hale geldiğinden kaynaklanıyordur. Bu safha, daha sonra cilt bakım ürünlerinizin yararlı olmayacağı anlamına gelmez.

Ayrıca, sonuçları en üst düzeye çıkarmak için aynı anda birden fazla cilt bakım ürünü seçmek de isteyebilirsiniz. Farklı ürünler, farklı aktif bileşenler içerir, bu nedenle çok fazla ürünü bir arada kullanmak bazı insanlarda cildi tahriş edebilir. Bu, dikkat etmeniz gereken ve dermatologunuzdan öneriler almak için iyi bir nedendir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir