Hindistan Cevizi Yağının Cilde Etkileri

Kadınlar için güzellik anlatılmaz bir tutkudur. Her kadın güzel olmak ister ve bunun için de çeşitli bakımlar uygular kendisine. Çünkü hiçbir kadın kendine bakmadan ve güzelliğine değer vermeden tam manası ile güzel olamaz. Güzellik uzmanlarının tespitine göre Hindistan cevizi yağı kadınların cildine karşı inanılmaz derecede güzel bir etkiye sahiptir.

hindistan cevizi

hindistan cevizi

Mucizevi Güzellik İlacı

Hindistan cevizi yağı kadınların cildine çok yararlıdır. Cildi güzelleştiren ve yumuşak bir etki veren Hindistan cevizi yağı son zamanlarda pek çok kadın tarafından kullanılıyor. Hindistan cevizi yağını gece kremi olarak kullanabilirsiniz. Gece yatmadan 15 dakika önce göz altlarınıza sürebilirsiniz. Bu sayede göz altlarınızın temizlenmesine ve de yenilenmesine katkıda bulunmuş olabilirsiniz. Erkeklerde tıraşsonrasıiçin oldukça yararlıdır. Sakal tıraşı olduktan sonra cildinize kızarma ve yara gibi olumsuz sonuçlar olmaması için Hindistan cevizi yağını cildinize sürebilirsiniz.

hindistan cevizi yağı

hindistan cevizi yağı

Tekrar kadınlara dönecek olursak saç kırıklarını düzeltme yolunda yine Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Saç diplerinize ve saç kırıklarınıza masaj şeklinde uygulayarak saçlarınızın daha güzel ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Dudak balsamı olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde dudakların kurumaması için bu Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürebilir ve kurumasını engelleyebilirsiniz. Geceleri yatmadan önce makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsiniz. Hem doğal hem de yararlı olan bu yöntem cildinizin de yorulmasına mani olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir