Daha Sağlıklı Cilt için Tüketmeniz Önerilen 3 Şey

Neler Okuyacağız?

Sağlıklı, parlayan, güzel bir cilt normalde sık gerçekleşen bir şey değildir. Bununla birlikte, bu, çok para harcamanız, pahalı tonlarca ürün kullanmanız veya çeşitli aktivite girişimlerine katılmanız anlamına gelmiyor. Aslına bakarsanız cilt içten beslenir yani pürüzsüz, yumuşak bir cilt vücuda aldığınız gıdalar tarafından oluşturulabilir. Belki de sağlıklı cilt, manavda bulduğunuz kadar basit olabilir!

balkabağı

balkabağı

1) Balkabağı

Bu neşeli sebze Vitamin C, A ve E’nin yanı sıra cildi temizleme enzimlerinin hepsini bulunduruyor. Kabak, turuncu rengini cildin (prematüre yaşlanma sorumlusu hücre zararlıları olan) serbest radikallerini nötralize etmeye yardımcı olan kırışıklık ile savaşan karotenoidlerden alıyor. Mümkün olduğunca taze tüketmeye çalışın, örneğin; rendeleyerek limon ve zeytinyağı ile çok lezzetli bir salata olarak tüketebilirsiniz.

yeşil çay

yeşil çay

2) Yeşil çay

Yeşil çay içmek konusu biraz çekimserlik kazanabilir. Bazı insanlara iyi gelebilir veya sevmeyebilir, ancak cildiniz için iyi olduğu kesin. Enflamasyon ve kızarıklık ile savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar içeren yeşil çay üzerine yapılan araştırmalar, cilt kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Günde 1-2 fincan yeterli.

çilek

çilek

3) Çilek

Bu hoş kokulu lezzetli yaz meyvesi, C vitamini bakımından portakal ve greyfurttan daha yüksektir ayrıca yaşlanma karşıtı özellikleri zengindir. Vitamin C ayrıca serbest radikallerle savaşarak hücre hasarını ve (ince çizgilere neden olan) kollajen parçalanmasını önlemeye yardımcı olur. Çilek ya da C vitamini bakımından zengin diğer gıdaları her gün yemekteyseniz pürüzsüz, taze bir cilt yapılandırabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir