En Kullanışlı Zebra Perde Modelleri

Stor perde grubu içerisinde yer almakta olan zebra perde, stor tarzındaki perdelerde iç kısmın ışık alması adına devamlı bir şekilde yukarı çekilmesinin engellenmesi ve perdenin klasik tarzdaki perde görünümüne bir nebze de olsa yaklaşması amacı ile üretilmektedir. Bu tarz perdeler çift katlı olup bir kısmı kumaş bir kısmı ise tülden üretilir. Şimdilerde ortaya pek çok farklı modeli çıkmakta olan zebra perdeler ile evlerin ve iş yerlerinin istenilen her noktasındaki camlar için tül seçimi yapılmış olacaktır.

düz kahve zebra perde

düz kahve zebra perde

Zebra Perde Nasıl Çalışır?

Genel itibari ile zebra perdelerin tül kısımlarının üst üste gelmesi ile beraber arka taraftan ışık alma işlemi eksiksiz olarak yerine getirilmiş olacaktır. Genel itibari ile bu tarz perdelerde yer almakta olan mekanizma sistemi stor perdeler ile aynıdır. Bu aşamada tek fark zebra perde çift katlı olmasından ötürü perdenin arkasında bulunan katman monte edildiği çıtaya bağlı bir şekilde çalışmaktadır. Normalde stor perde tek kat yukarıya aşağıya doğru çalışır.

Ancak zebra perde çift katlı bir şekilde yukarıya ve aşağıya çalışacaktır. Bundan dolayı insanlar zebra perdeleri ister tam olarak açmadan isterlerse stor perde gibi tam bir şekilde açarak kullanabilmektedir. İnsanların büyük bir kısmı zebra perdelerin yalnızca mutfakta kullanılabildiğini düşünüyorlar. Ancak son dönemlerde yapılmakta olan üretimler ile beraber artık istenilen her odada zebra perde kullanılabilmektedir.

Zebra Perde Nasıl Yıkanır?

İnsanların büyük bir kısmı zebra perdeleri satın almadan önce onları nasıl temizleyebileceklerini bilmedikleri için akıllarındaki soru işaretlerini cevaplamaya çalışıyorlar. Genel itibari ile zebra perdeler kullanıldıkları yerlere göre altı ay ile bir yıl arayla yıkanabilirler. İnsanlar https://www.perdesiparisi.com/tr/kategori/zebra-perde içerisinden seçimlerini yaptıktan sonra perdeler mekanizmaları ile beraber sökülerek dikkatlice yıkanır, sonrasında tekrardan yerlerine takılabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir