Hangi Oda, Hangi Renge Boyanmalı?

Yaşam alanlarımızda kullandığımız renkler ruhsal durumlarımıza bile etki edebiliyor. Bu konuda birçok uzman isim hemfikirken, hangi odanın, hangi renge boyanması gerektiği konusunda önerileri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk adım şu ki, her odayı aynı renge boyamak evde bütünlük sağlıyor olsa da, psikolojinizi olumsuz etkileyen bir unsur.

boya yapmak

boya yapmak

Yatak Odası Hangi Renge Boyanmalı?

Hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek var ki, mavi en rahatlatıcı renklerden biri. Gökyüzünü ve denizi çağrıştırıyor olması sebebiyle ferahlık veren mavi renk, yatak odası duvarlarında tercih edildiğinde daha rahat uykuya dalma şansı tanıyor. Yatak odasında kullanılmaması gereken renk ise mor. Özellikle mor renk duvarlar uyku kalitesinin düşmesine neden oluyor.

Çalışma Odası için İdeal Renk: Yeşil!

Yeşil, zihni canlandıran ve yaratıcılığı arttıran renklerin başında geliyor. Hal böyle olunca, çalışma odaları için en uygun renklerden biri olması da kaçınılmaz oluyor. Eğer konsantrasyonunuzu ve yaratıcılığınızı korumak istiyorsanız, çalışma odanızda yeşil duvarlara sahip olmanız gerekecek.

Çalışma odasında kaçınılması gereken renk ise kırmızıdır. Açlık hissinin de rengi olan kırmızı, çalışma odasında kullanıldığında kişinin dikkatinin dağılmasına ve beyin yorgunluğu yaşamasına neden olur.

ev boyama

ev boyama

Oturma Odasında Toprak Tonlarını Tercih Edin!

Oturma odasında her zaman için sade renklere sahip bir dekorasyonun yapılması öneriliyor. Özellikle duvarlar söz konusu olduğunda toprak renklerini kullanmak ortamın enerjisini olumsuz etkilememek açısından oldukça önemli. Biraz daha gösterişli bir seçim yapmak isteyenler için ise önerimiz kiremit rengi olacak. Doğru renkleri kullanarak evinizde kusursuz bir enerji yaratabileceğinizi unutmayın!

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir