Kahve Köşesi Dekorasyon Fikirleri

Evlerde huzurlu muhabbetlere ve sakin zamanlara eşlik eden kahve köşeleriniz olsun ister miydiniz? Hem de kahve ekipmanlarını da bu köşeye koyarak evlerde etkileyici bir ortam oluşturabilirsiniz. Haydi gelin, evde kahve köşesi tasarlamanın ipucularını yakından incelemeye başlayalım.

kahve köşesi

Kahve Köşelerinin Konumu Belirlenmeli

Tasarlamayı düşündüğünüz kahve köşesi için yapmamız gereken ilk iş, evlerde bir yer belirleme olmalıdır. Kahve köşesi için genelde tercih edilen bölgeler arasında mutfağın ön safhaları bulunmakta.

Mutfak kahve köşenizi tasarlarken tezgahınızın bir kısmını kahve demleme eşyalarınıza, kahve bardaklarınıza ve kahveye dair başka objelerinize ayırabilirsiniz. şayet mutfak tezgahınız yeterince büyük değil ise kahve köşeniz için kişisel bir dolap alabilirsiniz veya duvara raf uygulamayı düşünebilirsiniz.

Duvar askılarını tercih ederek kahve bardaklarınızı bu askılara asabilirsiniz, kahveye dair dekoratif objelerle kahve köşenizi güzel bir hale getirebilirsiniz

Kahve Köşelerine Açık Havada Yer Verin

Kahve köşesi için evin bambaşka bir alanına da yönlenmeniz gerekebilir. örnek vermek gerekirse balkonda kahve köşesi yaratarak açık havanın tadına varabilirsiniz. özellikle belirtecek olursak manzaralı bir balkonunuz var ise kahve aralarınız her vaktinden daha zevkli duruma getirebilirsiniz.

Kapalı bir balkonunuz var ise kahve köşenizde her mevsim rahat zamanlar geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kahve eşyalarınızı güvenle koruyabileceğiniz bir dolap veya raflarla beraber kahve içme köşesi için rahat bir oturma kısmı oluşturmak…

Şık Ortamları Kahve Köşeleri İle Sağlayın

Zevk aldığınız kafelere sürekli gitmenizin bir nedeni, enfes kahvelerini sunarken zarif ortamları ile sizi misafir ediyor olmaları Sizler de kahve köşenizi hazırlarken dekoratif objeler ve aksesuarlar kullanabilmeniz mümkün.

Evde kahve köşesi süslemesi için kafelerdeki vb gibi hoş bir ortam oluşturup beğendiğiniz vazolar, kaktüsler ,sukulentler ve çiçekler, kişisel kitaplarınız, radyo ve pikaplar vb gibi bir çok objeyi kullanabilmeniz mümkün.

Kahve köşenizi ilgi çekici bir görünüme kavuşturmak için duvar dekorlarına da yönlenmeniz gerekebilir. Motive edici sözlerin olduğu tablolar, dekoratif duvar süsleri, özel ışıklandırma tasarımları seçeneklerimiz arasında bulunmakta.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir