Küçük Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Minik odalar için bebek odaları dekorasyonu tavsiyeleri ile hem kendi beğenilerini vurgulayabileceğiniz hem de bebeğin dikkatini çekecek bir alan tasarımı oluşturabilirsiniz. Bebek odası olaraktan algıladığınız odanız şayet minik bir bölgeye uygun ise bu bölümü olabildiğince sağlıklı bir şekilde değerlendirmelisiniz. Odanızın minik bulunmasını yararınıza dönüştürerek fazla çağdaş ve ergonomik bir bebek odası oluşturmanız da pekala mümkün diyebiliriz.

Bunun için öncelikli olaraktan bebeğin gereksinimi olan mobilyaları ve ürünleri kesinleştirmelisiniz. Ardından renk tercihi ve türlü eşyalarla da mobilyaları tamamlayarak isteğinize göre bir bebek odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

bebek odası dekorasyon önerileri

Mobilyaları Doğru Şekilde Konumlandırın

Minik bir odayı bebek odalarına çevirirken odanızın içinde çok mobilya kullanmanız her vakit yaşam alanınızı kısıtlayacaktır. Bunun için yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile yalnızca bebeğinize özgü mobilyalara öncelik tanımalısınız. Bebek odası dekorasyonu içinde en değerli hususlardan biri de beşiğin konumudur.

Beşiği odanızın içinde ne oldukça fazla karanlık bir kısma ne de doğrudan gün ışığına doğru şekilde konumlandırmamaya dikkat edin. Benzer şekilde pencerenin ön kısmını da kapatacak mobilyaları tercih etmemelisiniz. Bebeğin gün ışığı eşliğinde güne başlaması bundan ötürü oldukça fazla mühimdir. Serin bir ortam oluşturabilmek için mobilyaları doğru bir şekilde konumlandırmalısınız.

Fonksiyonel Mobilyaları Tercih Edin

Minik odalar için bebek dekorasyonu oluştururken alan tasarrufu sağlamak adına her vakit fonksiyonel mobilyaları ön plana almalısınız. örnek vermek gerekirse bebeğin giysilerini yerleştirmek için büyük gardırop seçmek yerine duvara da takılabilen bölmeli dolapları kullanabilmeniz mümkün. Bebek beşiği seçerken bununla birlikte şifonyer şeklinde de tercih edilen ve çekmeceleri bulunan seçeneklere öncelik vermelisiniz. Bununla birlikte bebeğin birçok eşyasını beşiğin alt kısmına da koyarak muhafaza edebilirsiniz.

bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonunda Rengin Önemi

Minik bebek odası dekorasyonu oluştururken yalnızca mobilya değil renk tercihi de olabildiğince mühimdir. Genelde kız çocukları adına pembe, erkek çocuklarına ise mavi renk tonlarıyla bebek odası dekorasyonu tasarlanır. Fakat bu dönemde bundan sonra bu tarz renk tercihinin modası geçmiş olduğuna da dikkat çekmekte fayda olabilir. Özellikle minik odaları düzenlerken karmaşık renkleri de birlikte tercih etmek güzel bir düşünce olamaz. Bebeğin daha dingin halde bulunması için renklerin değerli olacağını bilmeniz gerekir.

Minik bebek odası dekorasyonu oluştururken genelde sarı, bej, beyaz ve pastel renk tonlarını kullanabilmeniz mümkün. şayet tercih ettiğiniz sade renklere biraz hareket katmak istiyor iseniz hali tercihinizi renkli belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte minik odalar için bebek odaları dekorasyonu oluştururken doğru renklerden oluşmuş ahengini sağlayabileceksiniz.

Ebeveyn Eşyalarınız İçin Yer Ayırın

Minik bebek odası dekorasyonu içinde emzirme sandalyesi ya da istirahat etme koltuğu benzeri eşyalarınızı da yerleştirmeniz gereklidir. Şayet odanız minik ise emzirme alanınızı biraz daha sade alternatiflerden belirleyebilirsiniz. Beşik, emzirme koltuğu ve minik bir gardırop ve alt yenileme yatağıyla siz de zarif ve ergonomik bir bebek odası oluşturabilirsiniz.

Bebek odası içinde bebeğin zaman doldurması olabildiğince mühimdir. Emzirme sandalyeleri ilk olaraktan bebeğin odalarına uyum sağlaması sebebiyle şarttır. Devamlı bebeğinizin karnını doyurmak için odadan ayrılmanıza gerek duyulmayacaktır.

Aydınlatmanızı Doğru Seçin

Minik bebek odası ışıklandırma araştırılmasında doğru kararı verme için çevresel ışıklandırma ürünlerini belirleyebilirsiniz. Hele ki geceleri doğrudan ışığı yakmaktansa ya da bebeğinizi ışıkta uyutmaktansa loş bir alan tasarlayacağınız abajürleri düşünebilirsiniz. Bununla birlikte bebeğiniz korkmadan rahatlıkla odasında uykuya dalacak ve ışıktan da tedirgin olmayacaktır.

Minik odalar için bebek odaları dekorasyonu tavsiyeleri içinde siz de tavsiyelerimizi kullanarak şirin bebeğiniz için konforlu bir alan tasarımı oluşturabilirsiniz. Beraber zaman geçirmenizi sağlayacak zarif ve fonksiyonel bebek odaları için her vakit sade mobilyaları ön plana almalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir