Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Günümüzde birçok bayan ve erkek saç dökülmesi konusunda ciddi problemler yaşar.  Genellikle kendisini fiziksel ve ruhsal olarak zayıf görmeye başlayan insanlar saç dökülmesi ile karşılaşan insanlardır.

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Uygun olmayan saç kozmetiği kullanmak, mantar hastalıkları, radyosyan tedavisi ve saçın gergin topuz yapılması gibi nedenlerden dolayı saç dökülmeleri meydana gelir. Son günlerde çok sık karşılaşılan saç dökülmesi yüksek ateş, çocuk doğurmak, stres, protein yetersizliği, mevsimsel nedenler ciddi oranda saç dökülmesine neden olur. Kadınlarda daha erken yaşlarda başlayan saç dökülmeleri erkeklerde 20’ li yaşlarda başlayabilir.

Düzenli Olarak Saçlarınıza Bakım Yaptırın!

Peki, saç dökülmesini önlemek için neler yapılabilir? Saç dökülmesini engellemenin ilk yolu doğru teşhis konulmasıdır. Saçlarınızın dökülmesini engellemek için kullandığınız kozmetik ürünlere kesinlikle dikkat etmeniz gerekir.

saç bakımı

saç bakımı

Erkek tipi saçlarda saç dökülmesi için kullanılan ilaçlar 6 ay ya da 1 yıl arası süre kadar kullanıldığında saç dökülmesini durdurduğu veya ince saçları kalınlaştırdığı biliniyor. Eğer sizde saç dökülmesi konusunda çok şikayetçiyseniz, düzenli olarak saç bakımı yaptırın ve kullanacağınız kozmetik ürünlerin saçınıza uygun olmasına özen gösterin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir