5 Maddede Yalnızlık Neden Yaşam Kalitesini Arttırır

  • Yalnız insanlar finansal olarak daha özgürdürler: Yapılan çalışmalar yalnız insanların finansal olarak daha doğru kararlar alabildiğini ortaya koymuştur. Yine yapılan çalışmalar yalnız insanların kredi kartı borçlarının daha az olduğunu, daha düzenli ödediklerini ve daha düzenli bir hayata sahip olduklarını gösteriyor.
  • Uykularını daha iyi alırlar: Genellikle çiftler uykuda yorgan ve yer kavgası yaparlar. Bu da uyku düzeninde büyük sıkıntılara neden olur. Uzmanlar sağlıklı bir uykunun gerekliliğinden bahsediyorlar. Araştırmalar bu konuda da yalnız insanların daha rahat ettiğini ve daha sağlıklı yaşadığını ortaya koyuyor.
yaşam

yaşam

  • Planlamalarında özgürdürler: Şayet bir ilişkiniz var ise plan ve program yaparken partnerinizi de düşünmek zorundasınız. Fakat yapılan çalışmalar gösteriyor ki kısıtlaması olmayan insanlar çok daha bireysel ve dolu bir program yapabiliyorlar. Bu da beraberinde yaratıcılık, üretkenlik ve mutluluk getiriyor.
  • Mutlu olmaları daha kolaydır: Yapılan araştırmalar özellikle kadınların evlendikten sonra daha az mutlu olduklarını, yalnız yaşadıklarında daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Erkekler ise evlendiklerinde daha mutlu olduklarını dile getiriyorlar ancak araştırmalar erkeklerin de yalnızken daha mutlu olduğunu ortaya koyuyor.
yaşam kalitesi

yaşam kalitesi

  • Sorunlarını çözme konusunda başarılı olurlar: Yalnız kalmak bir nevi güçlüklerle de tek başına mücadele etmek anlamına gelir. Yalnız insanlar araştırmalara göre kendi sorunlarını çok daha rahatlıkla çözmektedir. Karşılaştıkları yeni problemlerde kimseye dayanmadan, yardım beklemeden sorunu etraflıca düşünüp çözebilirler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir