Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

İnsanlar mülkiyet kavramına inansa da inanmasa da hepimiz bir biçimde en azından hayatımızın bir bölümünde mülkümüz olsun istiyoruz. Tabii ki kendi ekonomik koşullarımızın elverdiği ölçüde. Atalarımız boşuna ayağını yorganına göre uzat dememişler. Hal böyle olunca kişinin kendi ayağını yorganına göre uzatarak alabileceği evler olabilir ama ev alırken çok ciddi bir biçimde düşünmek ve sonra ev almak gerekir. Sonuçta ev alma işi de bir kere yapılabilecek olan eylemlerden ve bakın bu konuda uzmanlar neler öneriyor.

ev almak

ev almak

Bunları Unutmayın

Ev alırken üzerinde durulması gereken konuların başında, ev alma komşu al atasözünden yola çıkarak alacağınız evin bulunduğu apartman ve/veya semtte yaşayan insanlar geliyor. Sonuçta siz o insanlar ile yüz yüze bakacaksınız ve sıkça rastlaşacaksınız. O yüzden mutlaka sizin kendi yapınıza uygun olan insanların olduğu yerleri seçmelisiniz.

Bir diğer önemli husus evin cephesi, alacağınız ev olabildiğine güneş gören bir ev olmalı. Tamam çok yoğun çalışabilirsiniz ama o ev sizin ve sonuçta en azından hafta sonları gündüzleri evde kalacaksınız. Öyle olunca da güneş gören ev hem sağlıklıdır hem de kışın daha sıcak olur.

ev satın almak

ev satın almak

Alınan ev mutlaka ara katlarda bir ev. Bu ise tam olarak şu demek: Eviniz ne birinci katta, ne de en üst katta olmamalı. Her iki katta da farklı sorunlar yaşanır ki, onun için ideal olanı 2.3.4 katlardır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir