Adet Sancısından Korunmak İçin Ne Yapmalı?

Adet sancısı bayanların genelinin şikayetçi olduğu sorunların başında gelir. Çoğu bayan tarafından yaşanan en önemli sorunlardan biri olan adet sancısı her ay düzenli periyotlarla yaşanan regl esnasında gerçekleşir. Farklı sebeplerle şiddetini artıran ya da azaltan adet sancısı artık kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkmalı. Peki adet sancısından nasıl kurtulabilirsiniz? Siz değerli okuyucular için adet sancısı ile baş etmenin yollarından bu yazıda kısaca söz edeceğiz.

adet dönemi

adet dönemi

Adet Sancısına Karşı Alınacak Önlemler

Her şeyden evvel adet döneminde iseniz daha fazla meyve tüketmeniz gerektiğini belirtmekte fayda var. Bir diğer önerimiz tuz, şeker, alkol ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durmanız. Sıcak su torbası kullanıyor iseniz ayaklarınızın altına koyun. Adet döneminde ağrıları hafifletmek için ılık duş almanızı öneririz. Eğer düzenli olarak belli egzersiz hareketleri yaparsanız adet sancısını azaltabilirsiniz.

adet sancısı

adet sancısı

Ayrıca B1 vitamini ve magnezyum gibi ek takviyeler de alabilirsiniz. Kasıklara doğru eller yardımı ile hafif masaj yapabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen sancı azalmıyor ise mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir