Ev Yoğurdu Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor!

Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler için uzmanların ilk önerisi haline gelen yoğurt, mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır. Düzenli olarak tüketilmesine dikkat edildiğinde metabolizmayı düzene sokar ve bağırsak problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ayrıca kilo verme çabasını da olumlu etkilediği bilinmektedir. Ancak yoğurdun tüm olumlu etkilerinden yararlanabilmek için, hazır yoğurtları değil, katkısız ev yoğurdunu tercih etmek gerekiyor.

ev yapımı yoğurt

ev yapımı yoğurt

Günde Bir Kâse Yoğurt Tüketin!

Uzmanların önerisine göre yetişkinlerin günde bir kâse katkısız yoğurt tüketmesi gerekiyor. Çocukların ise 6 kaşık tüketmesi yeterli. Tamamen katkısız ev yoğurdu tüketildiğinde, tüm bağırsak problemlerinden kurtulmak mümkün oluyor. Bağırsaklar içerisine yerleşen ve emilimi azaltan bakteriler yoğurt tüketiminin etkisiyle ortadan kalkıyor ve dolayısıyla kabızlık gibi can sıkıcı problemlerden de kurtulmak mümkünleşiyor.

yoğurt

yoğurt

Çocuklar için kusursuz bir kalsiyum kaynağı olduğu için ağız sağlığını olumlu etkileyen ve kemiklerinin güçlenmesine olanak sağlayan ev yoğurdu, yetişkinlerin de en büyük problemlerinden biri olan kemik erimesine karşı kalkan görevi görüyor. Bilinmesi gereken bir şey daha var ki, güçlü bir kalsiyum kaynağı olması karında biriken yağlardan da kurtulmaya yardımcı olmasını sağlıyor. Eğer diyet yapıyorsanız, karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak için listenizde ev yoğurduna daha fazla yer vermeniz gerekebilir.

Günde bir kâse katkısız yoğurt tüketmek, tansiyon üzerinde de olumlu etkilere sebep oluyor. Sağlıklı bir yaşam için her gün bir kâse yoğurt tüketmeyi kendinize bir alışkanlık haline getirin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir