Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ağız kokusunun sebebi farklı olabilir ve bu sebeplere göre de değişik tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle ağız kokusunun sebebini belirlemek için bir doktora görünmeniz önerilir. Doktorunuz size ağız içinde bulunan bakterilerin neden olduğu ağız kokusunun giderilmesi için ilaç önerebilir.

ağız kokusu nasıl önlenir

Ayrıca dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak ve iyice çürüklerden arındırmak da ağız kokusunu azaltmaya yardımcı olabilir. Diş hekiminiz size ağız içinde bulunan çürüklerin tedavisi konusunda da yardımcı olabilir. Ayrıca ağız içinde bulunan bakterilerin üremesini önlemek için ağzınızı sık sık temizleyebilir ve ağız içinde bulunan yiyecek artıklarının temizlenmesine yardımcı olacak bir ağız gargarası kullanabilirsiniz.

Bununla beraber bir dil temizleyicisi edinerek, dilinizi güzelce temizlemelisiniz. Dilimiz bakterileri hapsettiği için bu da kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Ayrıca tükettiğiniz yiyeceklerin de ağız kokusuna etkisi olabilir, bu nedenle baharatlı, acı veya keskin kokulu yiyecekleri tüketmekten kaçınabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir