Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Evlilik hazırlık süreci oldukça heyecan verici bir süreçtir. Bu zamanda dikkat edilecek hususlardan olan mobilya tercihi bilinçsiz yapıldığı vakit ilerleyen süreçte beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Dolayısıyla evlilik hazırlık sürecinde olan çiftlerin mobilya tercihi hususunda dikkatli şekilde seçim yapmaları olabildiğince önem arz ediyor.

Evlilik, yeni bir ev dekorasyonu demek. Bir evi en baştan düzenlerken dikkat edilecek bütün kriterleri bilmek ve mobilya tercihini buna göre yapmak hem beklenilen dekorasyonu gerçekleştirmede hem de bütün ihtiyaçların sağlanmasında oldukça değerli bir yer tutuyor.

mobilya seçerken nelere dikkat etmeli

Sizler için hazırlanan yazıda yeni evlenmiş çiftlerin mobilya tercihi sırasında nelere dikkat edeceğini açıklayacağız. Mobilya seçimi nasıl olmalı diye oldukça sık sorular alıyoruz ve biz de sizinle tüyolar paylaşıyor olacağız. Bu bilgiler doğrultusunda yeni tasarlanacak olan evlerde dekorasyonun nasıl olacağını rahatlıkla kavrayabileceksiniz.

Evlenecek Çiftler Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Evlilik sürecinin verdiği tatlı bir telaş olan mobilya tercihi olabildiğince dikkatli bir şekilde yapılacak olan bir tercihtir. Mobilyalar uzun süreli kullanımlar amacıyla alınır ve hiçbir zaman değiştirilmezler. Bu sebeple en iyi seçimi yaparak uzun zaman süresince aynı konforla kullanılmaları kritiktir.

Bu zamanda hiçbir mobilya unutulmamalı, evin bütün eksiklerinin tamamlandığından emin olmalısınız. En baştan her şeyi bir düzene koyma imkanı sunan bu durum, iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. Peki yeni evlenmiş çiftlerin mobilya tercihi sırasında dikkat etmesi gerekli olanlar nedir, en en uygun mobilya tercihi nasıl yapılır gelin hep beraber incelemeye başlayalım.

Beklentileri Belirlemek Önemli

mobilya seçimi

Mobilyaları almadan evvel dikkat edilecek en önemli husus mobilyalarınızdan beklediğiniz özelliklerin neler olduğunu belirliyor olmanızdır. Koltukların hangi özelliklere sahip olması gerektiği, yemek masanızın ebatları, tamamlayıcı aksesuarların neler olduğu gibi detaylar mobilya tercihlerinizin nasıl olacağını belirler.

Bu hususta en önemli avantajınız evinizi boş halinde görebiliyorsunuz. Bununla birlikte hangi eşyaları evin neresine koyacağınızı kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ne istediğinize karar verdikten sonra boş bir eve eşya tercihi yapmanın olabildiğince pratik olduğunu göreceksiniz.

Mekanların Büyüklüğüne Göre Kararlar Verin

mekan büyüklüğüne göre mobilya

Yukarıda aktardığımız üzere evlenecek çiftlerin en önemli avantajı evlerini boş olarak görerek mobilya tercihi yapıyorlar. Bununla birlikte evin bütününün ölçülerini rahatça çıkarabilirsiniz. Ebatları kesinleştirdikten sonra yaşam alanlarınızı hangi eşyalar ile dekore edebileceğiniz pratik şekilde belli olacaktır. Böylece eşyaların evlerde nasıl görüneceğini eşyaları almadan öğrenebilme ihtimaliniz artacak.

Konforunuzu En Öne Alın

Mobilya tercihinin en kritik noktalarından birisi de hiç şüphe yok ki konfordur. Yalnızca estetik kaygılarla mobilya tercihi yapıldığında kısa süre içerisinde konfor sorunları baş göstermeye başlıyor. Bunların önüne geçmek adına seçilmiş olan mobilyaların oldukça konforlu olmasına dikkat etmek gerekecektir. özellikle belirtecek olursak koltuk araştırılmasında dikkat edilecek konfor minimum estetik kadar kritiktir.

Misafir ağırlıyorken, günün sonunda yorgunluğunuzu atıyorken en kritik hususlardan olan koltuk takımları bu sebeple hem konforuna hem de kalitesine dikkat ederek alınmalıdır.

Dekorasyon Stilinizi Belirleyip Seçimler Yapın

Mobilya tercihi denilince aklımıza gelen ilk detaylardan olan dekorasyon stili, mobilya seçimlerini belirleyen en kritik noktalardandır. Bambaşka dekorasyon tarzları için bambaşka ihtiyaçların gündeme gelmesi mobilya araştırılmasında daha büyük bir seçim zenginliği oluşturuyor.

Bu hususta evinizi düzenlemek istediğiniz tarza karar veriyor olmanız olabildiğince kritiktir. Vintage tarzdan minimalist tarza onlarca çeşit dekorasyon stilinin var olması bu stillere uyumlu mobilyalarında hem talebini hem arzını artırmaktadır. Yüksek çeşitlilik ile birlikte de her tarza uyumlu mobilyalar rahatlıkla vardır. Sizler de dekorasyın tarzınıza karar verdikten sonra uyumlu mobilyaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Aksesuarlara Şans Verin

Evlerinizi dekore ediyorken uygulayabileceğiniz bir başka öğe kişiselleştirilmiş mekanlar dizayn etmektir. Sevdiğiniz bir çok karaktere ait aksesuarlar ile düzenleyebileceğiniz yatak odası veya oturma odası sizi oldukça özel hissetirmekle birlikte istediğiniz dizaynı mekana yansıtmanıza olanak verecektir.

Tamamlayıcı Ürünler Çarenize Yetişecek

Ev dekorasyonunu sırasında genelde unutulan ancak dekorasyon stilinin kesin olarak yansıyabilmesi için gerekli olan son rötuşları yapan tamamlayıcı ürünler, yeni bir ev düzenlerken asla unutulmaması gereken unsurlardandır. Aynadan sehpaya, kitaplıktan pufa bir hayli fazla tamamlayıcı ürün alternatifleri ev dekorasyonuna son noktayı koyar.

Mekanlarınıza ekleyeceğiniz işlevsel ve şık bir orta sehpa veya yatak odanıza farklı bir hava sağlayacak bir boy aynası tahmin ettiğinizden bile daha çok etki oluşturabilir.

Evlenecek çiftlerin mobilya tercihi sırasında nelere dikkat edeceğini aktardığımız içeriğimizin sonlarına doğru geliyoruz. Sizler de yeni mobilya gereksinimlerini karşılamadan evvel yazıda verdiğimiz ipuçlarını detaylıca düşünerek senelerce ilk günkü rahatlıkla tercih edebileceğiniz ev dekorasyonları yapabileceksiniz.

Yatak odası, yemek odası ve oturma grupları yeni evlenmiş çiftlerin bütün ihtiyaçlarına  tüm ihtişamıyla yanıt veriyor. Sizler de bakacağınız koleksiyonlarda bütün dekorasyon tarzlarına göre mobilyaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bununla birlikte mobilya ve dekorasyon çalışmasına dair yararlı içerikler paylaşmakta olduğumuz internet sitemizi de ziyaret etmekten çekinmeyin!

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir