Android Anlık Uygulamalar ile Hafifliyor

İndirmek zorunda olmadığınız ‘Anlık Uygulamalar’ çok yakında Android’e ekleniyor. Yeni özellik, daha yumuşak bir uygulama etkileşimi sunuyor ve yazılımı yüklemenize gerek kalmadan cihazınızda yerden tasarruf sağlıyor.

Google Anında Uygulamalar özelliğini I / O 2016 konferansında açıklamıştı. Google’ın zaman kazandıran ve yerden tasarruf sağlayan Anında Uygulamalar özelliği, Android Jelly Bean 4.1 veya daha güçlü Android cihazlar için tasarlanmış ve hemen çalıştırmak için bir uygulama sağlıyor. Örneğin, size gönderilen bir linke tıkladığınızda doğrudan o sayfaya ulaşabileceksiniz.

android uygulamalar

android uygulamalar

Google Anlık Uygulamalar Telefonunuzun İşlevselliği Arttırıyor

“Anında Uygulamalar” olmaksızın, bağlantıya tıklamak sitenin web sürümüne yönlendirilir ve bu da hız açısından karşılaştırıldığında daha düşük bir kullanıcı deneyimi sunar. Alternatif olarak, uygulamayı indirebilirsiniz, ancak bunu yapmak zaman alır ve aynı zamanda cihazınızda yer kaplar. Tabii ki, web sitesinin düzenli kullanıcısıysanız, tam uygulamanın indirilmesi iyidir, ancak kullanmamanız halinde gereksizdir.

Resmi Android Developers sitesi, Anında Uygulamaları “sevdiğiniz şeyleri, hızlı ve güzel kullanıcı arayüzlerini, yüksek performansı ve mükemmel yetenekleri sadece bir dokunma ile yaşamanızı sağlayan, uygulama paylaşımında ve keşifte bir evrim” olarak açıklıyor. Uyumlu uygulamaların mevcut listesinin başlangıçta sınırlı olması muhtemel; Google, daha önce erken katılımcılardan bazılarını ilan etti, ancak diğer geliştiricilerin Anlık Uygulamalar’ın bir parçası olarak işlev görebilmeleri için şimdilik kendi yazılımları gerekiyor.

Özellik Android cihazlarımızdaki uygulamalarla etkileşimde bulunma biçimimizi çarpıcı bir şekilde dönüştürmek için ayarlandı, ancak umarım deneyimimiz iddia edildiği kadar pürüzsüz olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir