Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Evin giriş dekorasyonlarını düzgün yaparak tarzınızı en uygun şekilde keşfedebilirsiniz Ev giriş dekorasyon düşüncelerinizi ilerletmek isterseniz de bu hususta faydalı olacak bilgiler aktarabiliriz. Ev girişi dekorasyonu nasıl olmalıdır? Yalın ve zarif uygulamalarla tahmin ettiğinizden fazla hoş bir ahenk oluşturabilirsiniz.

Ev giriş süslemelerinde nasıl bir yol izlenmelidir. Ev giriş kısmını farklılaştırarak sizlerde oldukça fazla kişisel tasarımlar oluşturursunuz. Ev giriş kısmında büyük yankı uyandıracak bazı uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Bunun için belirlemeniz gereken noktaları size tanımlıyoruz.

antre dekorasyonu nasıl olur örneği

Giriş Konsollarında Orijinalliği Sağlayın

Bu dönemde ev düzenlemelerinde natürellik öne çıkmaktadır. Ahşap dolaplar veya demode ayakkabılık çeşitlerini giriş ortamında düşünebilirsiniz. Açık tonlar ile ahenkli olan gardırop modeli dilediğiniz görünümü sizlere sağlayabilir. Duvara askılık monte edip bu alandaki karmaşık vaziyetten de kurtulmuş olursunuz.

Doğal Dekoratif Ürünler Kullanın

Görünüm kirliliğine sebep olan duvar dekorları yerine doğal görünümlü bitki süslerinden faydalanabilirsiniz. Sade tablolar bilhassa süs bitkileri ile oldukça ahenkli olabilir. Doğal görünümlü eşyaları seçtiğinizde evlerinizde farklı bir ambiyans sağlayabilirsiniz.

Zarif Zeminler Tasarlayın

Ev giriş dekorasyonu için çeşitli duvar renk tonları veya çeşitli kaplamalardan faydalanabilirsiniz. Giriş ortamında zemin kaplaması kullanabilirsiniz. Bu bölgede dekorasyon halıları kullanabilirsiniz. Evin giriş kısmına ait zemin kaplaması seçimi esnasında koyu tonlu renklere dikkat edin.

Doğru Işıklandırma Gereçleri Kullanın

Işıklandırmanın evinizin tüm alanında çeşitli olması gerekecektir. Antre eve ilk olarak giriş yapılan kısımlardan birisidir. Giriş bölümlerinde karanlık görünüm katiyen güzel bir görünüm sağlamayacaktır. Aynı zamanda yüksek ışıkla gelerek misafirlerinizin huzursuz olmasına yol açabilir.

Bu bölgede LED ışıklandırmalar daha makuldür. Tavan ve duvar aydınlatıcıları, gözü yormayacak şekilde yerleştirilmelidir. ışıklı bir yer döşemesinde azimli ışık fazla destek sağlayacaktır. Fakat ahşap ürünlerde yüksek ışık farklı bir etki yaratacaktır.

antre dekorasyonu

 

Antrede Zemin Dekorasyonuna Dikkat

Zemin rengi evin verdiği izlenim hususunda bulgu sağlar. Giriş kısmın zemininde halı seçmek yerine renkli kaplamalar kullanabilirsiniz. Ev girişi evinizin en çok tercih edilen kısımlarından birisidir. Bu sebeple devamlı kir tutmaktadır. Girişte koyu renkli kaplamalar deneyerek pislenme gibi istenmeyen durumların da önünü kesebilirsiniz.

Canlı Duvar Görsellerinden Faydalanın

Girişteki duvarlara tablolar yerleştirebilirsiniz. Modern tasarımlarda evin giriş kısımları için genelde taş görünümlü duvar kağıtlarından faydalanılır. Taş manzarası bireylere doğadaymış hissiyatı sağlayacaktır.

Ev Girişinde Bitki Kullanımı Oldukça Önemlidir

Evin giriş kısmında çeşitli renkte çiçekler kullanaraktan farklı bir ambiyans sağlayabilirsiniz. şayet küçük bir antreye sahip iseniz duvarlarınızda saksı seçeneğini düşünebilirsiniz. Ev girişinde kullanılan bitki tercihinde çiçek saksılarını duvara monte ederek serin bir ortam oluşturursunuz.

Küçük girişlerde bu dekorasyon önerisi olabildiğince talep görmektedir. Saksıları isterseniz monte edebilir isterseniz de raf üzerinde kullanabilirsiniz.

Cazibeli Olmaktan Kaçınmayın

Rengarenk formda ki duvar kağıtları ve mobilya çeşitleri evin girişleri için pek de uygun olamaz. Bu alanları küçük ve ruhsuz göstermektedir. Eve giriş ortamında kesinlikle yumuşak renk tonlarından faydalanmanız gerekecektir.

Açık tonlu duvar ve fayanslar giriş bölümünüzü zarif şekilde yansıtacaktır. Ortam minik olabileceği olması sebebiyle çok eşya kullanımından kaçınmalısınız. Antrede rahatça hareket etmenizi önleyecek dolaplardan tercih etmemeniz gerekecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir