5 Farklı Amerikan Mutfak Dekorasyon Önerisi

Mutfak evde en sık zaman geçirdiğimiz mekanlardan biri. Bu sebeple mutfağınızı en uygun şekilde organize etmeniz değerli. Bir çok mutfak tarzı ve dekorasyon tipi halihazırda. Amerikan mutfak tipi ise favori mutfak tarzlarından bir tanesidir.

Salon ve mutfağın beraber olabileceği bu tarz alaları etkin şekilde tercih etmek değerli. Ancak bu sizi ürpertmesin çünkü doğru teknikler ile düş ettiğiniz mutfağa sahip olmanız oldukça mümkün. Bu yazımızda sizin için en güzel Amerikan mutfak önerilerini derledik.

amerikan mutfak dekorasyonları

1-Renk Tercihi Önemli

Renk seçimi alanın ahengini oluşturmada ana etmenlerden birisidir. Mutfağının geniş ya da küçük olması da renk seçimi esnasında çok önemli . örnek vermek gerekirse beyaz, krem, kemik rengi gibi renklerin hükmettiği bir mutfak bölümü çok daha geniş ve çok daha ferah olabilir.

Bunun dışında açık renk mutfağın çok daha hijyenik ve derli toplu görünmesini sağlayacaktır. Hem de bu mutfak dolaplarını diğer mutfak ürünleriyle uyarlamak da oldukça mümkün.

Renkli seçenekleri seven kişiler ise mutfak duvarlarını dinamik renklerde boyayarak doğal bir mutfağa sahip olabiliyor.Koyu renk bölümü karartsa da loft tarzı dekorasyon seven kişiler tarafından sık sık tercih edilmektedir.

2- Ada Tezgahlar Oldukça Kullanışlı

Amerikan mutfak stilinde ada tezgah seçimi olabildiğince fazladır. Ada tezgahlar bölümü etkin değerlendirmeyi sağlamaktadır ve fonksiyonelliği artırmaktadır.

Hem de bu dizayn olabildiğince şık bir tasarım oluşturmayı sağlamaktadır. Peki bu ada tezgahları ne şekilde kullanılmalıdır. Bu bölümü dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

amerikan mutfak dekorasyon önerileri

Örnek vermek gerekirse yiyip içeceklerinizi oluştururken işinizi görecek düzgün bir ortam ayarlayabilirsiniz. Bu bağlamda yiyecekleri rahatlıkla ayarlayabilir ya da ekipmanları düzenleyebilirsiniz. Farklı bir düşünce ise bu bölgeye ocak konumlandırmak ya da bulaşıklık bölümü oluşturmak.

3-Loft Stili Amerikan Mutfakları Sevebilirsin

Yüksek tavan, işlememiş duvarları ve beton yüzeyleri beğeniyorsanız Amerikan mutfak tasarımlarından loft modeli uyarlayabilirsiniz. Özellikle yüksek tavanlı bölgelerde istenilen bu dizayn olabildiğince doğal bir tasarım sunuyor.

Mutfağınızı bu şekilde dizayn etmek isterseniz metal ve koyu renkli borular, metal mutfak araçlarını tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde koyu ve metal renklerin tercih edileceği mutfak dolapları ile loft tarzını oluşturabilirsiniz.

4-Geleneksel Tarz Sevenler İçin

Amerikan mutfağında konvansiyonel dizaynı kullanaraktan mükemmel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu tarz hiçbir vakit modasının geçmemesi ve otantik bir tasarım sunmasıyla olabildiğince tercih edilmektedir. Ancak konvansiyonel mutfağın çağdaş dizaynlardan uzak olacağını düşünmemelisiniz. Bu şekilde da kolay ve çağdaş bir mutfağa erişebilirsiniz.

Ayrıntılı mutfak dolapları, kadeh bardakları gibi detayları kullanaraktan konvansiyonel tipi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde açık renk mutfak dolapları kullanıp koyu tonlu tezgahlar tercih edebilirsiniz. Sonuç itibariyle dizaynı konvansiyonel dekorasyon unsurlarla tamamlayabilirsin.

5- Alanı Etkili Kullanmalısın

Amerikan mutfağın küçük alanlar için en uygun seçim olduğundan söz etmiştik. Sıra gelmiştir bu bölümü nasıl daha ergonomik hale dönüştürmek gerektiğine. Ortamın küçük olması sebebiyle en yüksek saklama kapasitesine sahip olmak ve eşyaları birçok işlemde tercih etmek değerli.

Örnek vermek gerekirse yemek masası ve tezgah birlikte tercih edilip bölümü en uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Raylı mutfak dolapları kullanaraktan saklama alanını fazlalaştırabilirsiniz. Ekstra spot ışıklandırmalar ve dikkat çekici aydınlatmalarla bölümü geniş yansıtıp zarif bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir