Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köşe takımlarını özellikle belirtecek olursak son zamanlarda tekrar en çok tercih edilen oldu. Hem popüler hem de şık hatta ergonomik olan köşe takımlarını çabucak hemen hemen her markanın kreasyonunda yer almakta. Salonlarda, ve mutfaklarda, demek istediğimiz şu ki evin her alanında kullanılan köşe koltuk takımları özellikle belirtecek olursak rahatına düşkün bireyler doğrulusunda sık sık tercih edilmektedir.

özellikle “L” koltuk takımları metrekare olarak dar alanlarda dahi rahatlıkla ahenk sağlıyor. çağdaş tipi sevenlerin ve yeni evlenmiş olanların da favorisi olan köşe koltuk modelleri her şeyden önce rahat ve konforlu için tercih edilmektedir.

Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarzınızı Belirleyin

Köşe takım modelleri klasik, çağdaş, spor birçok farklı tarzda olabilir. Ne çeşit bir model arzu ettiğinize karar vermeli ve seçmiş olduğunuz tarzın evinizin başka eşya, aksesuarlarına ve evin genel aurasına uyumlu olup olmadığına dikkat edin.

Konfor önemli

Köşe takımı seçerken dikkat edilecek bir başka konu konforlu ve rahat olmasıdır. Oturma bölümünün daha büyük ve kullanışlı olma durumuna, kumaşın dikkat edilerek kaplanmış olma durumuna, lüzumsuz çıkıntı olmadığına çok dikkat etmek gerekiyor. Köşe kordinasyonlarının ve dikiş detaylarının de intizamlı bir şekilde bütünleştirilmiş olması oldukça değerli konu.

Koltuğunuzun açısından şıklığı kadar, rahat bir oturma ortamı sunması da önemli. Koltuğunuzun kolçak ve kanatlarının en uygun yükseklikte olması ve dolgu malzemesi yeterince oranda olmalı ki zamanla istenmeyen çöküntüler meydana gelmesin. Koltukta özellikle belirtecek olursak arkada bulunan oturma alanının konfor sağlayıp sağlamadığı de kesinlikle ilgiyle teste tabi tutulmalı.

Kumaş seçimi

Ve kuşkusuz koltukta tercih edilen kumaşın türü… Kumaşın nitelikli ve sağlam yapıda olması da ileriye dönük ve rahat kullanım için çok gerekli bir husus. Köşe takımınızda desenli ve dinamik bir kumaş seçimi yapıyor iseniz desenlerin dikişler ile ahenkli olma durumuna, desenlerin hizalanmış olma durumuna, kumaş ile birlikte koltukta tercih edilen ahşabın renginin kendi içinde uyarlı olma durumuna dikkat etmeliyiz.

Dikişler ile çizgiler arasında herhangi bir uyuşmazlık olmamalı. Her beğeni ve ihtiyaca yönelik köşe koltuk takımı kesinlikle var. Aslında en önemlisi ne tür bir model istediğinizden emin olmanız ve evinizin başka aksesuar ve mobilyalarıyla ahenkli bir alternatif seçmeniz. Köşe takımınızı temin ettiğiniz firma bununla birlikte kendi üretimini yapan da üreten bir firmaysa düşlerinizdeki bir tasarımı gene sizin seçmiş olduğunuz renk ve kumaşla dizayn edebilmektedir.

Kendi tasarımını yapmayan firmalar için de kumaş çeşitliliği vardır. Hoşlandığınız renk ve desendeki kumaştan sipariş ederek dilediğiniz opsiyonu kendiniz oluşturmalısınız.

Köşe takımının ebatları

Köşe takım modelleri dilediğiniz boyutta olabilirler. Fakat seçmiş olduğunuz mobilya ile mobilyayı yerleştireceğiniz ortamın ahenkli olma durumuna dikkat edin. şayet mobilyayı yerleştireceğiniz ortam büyük ise geniş bir köşe takımını ön plana almalısınız.

Doğtaş Köşe Takımı Modelleri

Bugün çabucak tüm markalarda köşe takımı modellerine rastlamak olası. Doğtaş köşe takımlarını de ergonomik ve tarz sahibi özelliğiyle mobilya satın alma adımında olan bireylerin tercihleri arasında ilk başlarda yer almakta. özellikle belirtecek olursak metrekaresi açısından dar evler için oldukça kullanışlı bir alternatif olan köşe takımlarını farklı renk, boyut ve stilde imal edilerek kullanıcılarının takdirine sunuluyor.

Orjinal hatlar, dalgalı hatlar, sert veyahut yumuşak hatlar; işlevsel, yalın ya da görkemli çizgilerle bütünleşerek Doğtaş köşe takımlarını bünyesi aşağısında buluşturuyor.

Hector Köşe Takımı

şayet kendi tarzınızı meydana getirmek istiyor iseniz modüler özelliğe sahip alternatif beğenilerinize ve ihtiyacınıza yönelik olabilir. Kısacası Hector köşe takımı sanatsal yapısıyla evlerinize apayrı bir aura ve tarz hediye eder. Orta sehpa dilerseniz tek başlarına dilerseniz da köşe takımının bir modülü amacıyla kullanılabilir.

Dekorasyondaki temel olanın şahsi gereksinimler olduğu düşünülür ise modüler tasarımların ehemmiyeti da kendi kendine meydana geliyor. Minder miktarını kendiniz belirtin. İster abartın isterseniz de minimal bir sınırda kalın. İhtiyaçlarınız ve keyfiniz nasıl diliyorsa o denli özgürsünüz demektir

Mayer Köşe Takımı

Doğtaş köşe takımlarını listelerinde bulunan apayrı namelerden bir tanesi da Mayer köşe takımı. Doğtaş uyumunun en gözde ve modüler temsilcilerinden olan Mayer köşe takımı de ihtiyaç doğrultusunda uyarlanan modüler özelliğiyle sınırlı alanlara dahi yaratıcı ve gelişmiş sonuçlar veriyor.

Sante Köşe Takımı

şayet gereksiniminiz mini bir köşe takımıysa hem kolay hatta işlevsel bir kombin oluşturmalısınız. Sante köşe takımı bununla birlikte yatak de olabilme özelliğiyle sadeleşmiş bir hazzın odanızdaki yansıması olabilir. Trendlerle senkronize bir şekilde gelişen Doğtaş farklılığı her ortama ve her tarza ideal olacak koleksiyonu yaratarak ihtiyaçlarınızla şıklığı harmanlayarak somut hale getirir.

Evin salonu, mutfağı, oturma odası demek istediğimiz şu ki hayat ortamı olarak algıladığınız her kısmında köşe takımı rahatlığını kendi yorumunuzla bütünleştirerek önde gelen bir tarz oluşturmalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir