Baharda Başlayan Tuzaklar

Kış aylarını geride bırakmakla beraber bahar aylarının bazı vazgeçilmezleri şimdiden yüzünü göstermeye başladı. Gerek bahçede gerek açık alanlarda gerekse kafe gibi ortamlarda başlayan rengarenk kahvaltı sofraları insanı ne kadar da cezbediyor değil mi?

Bahçe Kahvaltısı

Bahçe Kahvaltısı

Havanın sıcaklığının artması ve güneşin yüzünü yavaş yavaş göstermesiyle beraber hafta sonu kahvaltılarıyla, çeşit çeşit akşam yemekleriyle ve brunchlarla donatılmış masaları sık sık görüyoruz. Haliyle artan bu yemek alternatifleri ve menü çeşitleri insanın gözünü döndürebiliyor. Doğal olarak zamanla bu tüketim miktarının artması kilo açısından bize tekrar yansıyor.

Peki Bu Tuzaklara Düşmemek için Ne yapmalıyız?

İnsanın geceden sabah saatlerine kadar kan şekerinde düşme meydana gelir. Bu durumda doğal olarak bizi sabahları tatlı ve şekerli besinlere yönelmemize sebebiyet verir. O nedenle sabah kahvaltılarında hep daha fazla çeşit olsun isteriz. Genelde kahvaltı yapmayıp öğle yemeği yada brunch tercih ediyorsanız sabahları bir avuç kuruyemiş veya bir elma ile güne başlayabilirsiniz.

Baharın Tuzakları

Baharın Tuzakları

 

BU besinler hem tok kalmanıza hem de kan şekerinizin dengelenmesine yardım edecektir. Tabağınızda çeşitlilik istiyorsanız bu tercihinizi genelde yeşillikten yana kullanarak kilonuzu dengeleyebilirsiniz. Ayrıca yeme alışkanlığınızda da besinlerin iyi çiğnendiğinden emin olmalısınız. Netice de hızlı yemek kilo alımına her zaman davetiye çıkaracaktır.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir