Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanlarımızda ara ara değişiklik yapma fikrine kapılırız. Bulunduğumuz ortamı güzelleştirip, değiştirmenin bizi mutlu edeceğine inanırız. Aslına bakılırsa öyle de olur. Yenilikler, mutlulukları da beraberinde getirir. Evlerimizin en sık kullandığımız alanları,  bahçelerdir. Bu nedenle bahçe dekorasyonu, sevip beğendiğimiz tarzda olmalıdır. Estetiksel güzelliğinin yanında, konforlu da olması gerekmektedir. Şıklıkla rahatlığı bir arada sevenlerin işleri maalesef ki biraz daha zordur.

bahçe dekorasyon fikirleri

İşe öncelikle tam olarak ne istediğinize karar vererek başlayabilirsiniz. Yaz aylarında mı yoksa hem yaz hem de kışın kullanabileceğiniz bir ortam mı yaratmak istiyorsunuz, bunların hepsi dekorasyon fikirleri için en önemli ayrıntılardır. Kafanızda ne istediğinizi oturtunca devamı da gelecektir. Sıradanlıktan uzaklaşarak yaratıcı bir tasarımla bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. Bu tamamen hayal gücünüze bağlıdır. Günümüzde en fazla tercih edilen bahçe dekorasyon fikirlerini sizler için derledik.

Bahçe Mobilyası Seçimi

Bahçenizi gösterişli hale getirecek en önemli unsur, mobilyalardır. Güzel renk tonlarından oluşan birbiriyle uyum içinde olan mobilyalar tercih edilmelidir. Çok renkli bir görünümden hoşlanmayanlar, mümkün oldukça soft tonları tercih edebilirler. Mobilyanın mevsim şartlarına uygun olması da çok önemli bir husustur.

Bahçe Yeşillik Seçimi

Yeşil bir ana temanın yaygın olduğu bahçeler, çok fazla rağbet görmektedir. Doğayı anımsatan yeşil renk, ortamın enerjisini yükseltme özelliğine sahiptir. Sizlerde yeşilliğin hakim olduğu bir bahçe dekorasyonu istiyorsanız işiniz daha çok kolaylaşacaktır. Yapay çimlerden, çiçeklerden oluşan şık saksılardan veya sarmaşıklardan yararlanarak nezih bir ortam yaratabilirsiniz.

Bahçe Dekor Eşyaları

Bir ortamı cazip kılan, eşyalarıdır. Bahçe dekorasyonunuz için göze hitap edecek, şık eşyalardan yararlanabilirsiniz. Mobilyanızın tonuna uygun renklerde ve modelde eşyalar tercih etmelisiniz. Bodur cüceler, heykeller, doğal taşlar, korkuluklar, kuş yuvaları vb. gibi dekoratif unsurlar gayet ideal olacaktır.

Kış Bahçesi Dekoru

Bahçe denince akıllara ilk olarak yaz ayları gelmektedir. Bu tabuları yıkarak algıları ortadan kaldırmak bize düşüyor. Bahçeler elbette ki kış aylarının da vazgeçilmezi haline gelebilir. Bahçenizin belirli bir bölümünü cam ile kapattırarak hem kışın hem de yazın kullanılır hale getirebilirsiniz. Isıtma sistemini aktifleştirerek, sıcacık bir ortam yaratabilirsiniz. Ailenize ve sevdikleriniz ile unutulmaz, hatıralarınızı biriktirebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir