Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilde bakım yapılması daha sağlıklı ve parlak bir tene sahip olmanızı sağlar. Bunun ile beraber yaşlanma etkilerinin gecikmesinde de etkili olur. Cilt bakımınızı yaparken doğru malzemenin kullanılması ve cildinize uygun olan içeriklere yer vermeniz önemlidir. Cildinize uygun olmayan seçimlere yer açmanız olumsuz durumlar ile karşılaşmanıza etki eder. Özellikle hassas olan tenler bu konuda dikkatli olmalıdır.

sıkı ciltler

Teninize uygun olan ürün seçiminizi yaparken ise mutlaka teninizi tipini bilmeniz gerekir. Yağlı, kuru, karma, hassas ya da normal olan cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bilmeniz durumunda aslında bakım için gereken tercihi doğru yapmamanız için hiçbir neden kalmıyor.

Cilt bakımında ilk hedef temizlemedir. Temizleme işleminde süt ya da köpüklere yer açılabiliyor. Bunun yanı sıra cildiniz ile uyum sağlayan bazı sabunlar da kullanılabilir. Temizliğin akabinde tonik işlemine yer açmanız ise açılan gözeneklerin sıkılaşarak kirin bu alanda birikmesine engel olur. Tonik uygulamasının ardından gene cilt tipinize uygun olan nemlendirici kullanarak günlük bakımınızı tamamlayabilirsiniz

Cilt Bakımında Maskeler

Cilt bakımında haftalık ya da ihtiyaç duyuldukça uygulanan maskeler ise cilde temizliği, sıkılığı ve canlılığı sunan ürünlerdir Maske seçiminde de cildiniz ile uyum sağlayacak olan tercihlere yönelmeniz önerilir.

Maskenizi evinizde cildinize uygun olan seçimler ile kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun ile beraber bilinen ve güvenilir markalar tarafından sunulan maskeleri de kullanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir