Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir

Her insanın farklı bir bünyesi ve buna uygun anatomisi bulunur. Bu durum doğumdan ölüme kadar böyle devam eder. Özellikle çocuklarda birçok hastalığın görülmesi bünyenin savunmasının güçsüz olmasından kaynaklanmaktadır. Buna etken olan hastalık nedenlerinin başında da vitamin eksikliği olmuştur. Çocuğunuz sık hastalanıyorsa vitamini eksikliği olması muhtemeldir. Bu durumda çocuğun ve hatta yetişkin bireylerin bile mevsimine uygun vitamin deposu besinler tüketerek sağlam bir bünyeye sahip olması gerekir.

D Vitamini

D Vitamini

 Kalsiyum için Süt İçilmelidir

Kalsiyum eksikliği vücut direncini düşürdüğü gibi dişlerin de erken çürümesine neden olabilir.  Protein eksikliğinin olması ise ishal başta olmak üzere birçok hastalığın baş göstermesine ve çocukların uzun bir dönem tedavi görmesine neden olmaktadır. Çocuklarda kalsiyum eksikliğinin giderilmesi için kesinlikle süt içilmeli, süt sevmeyen çocuklara ise süt sevdirilmelidir.

Vitaminler

Vitaminler

Kemik güçlenmesine büyük etkisi olan kalsiyum süt dışında süt ürünlerinden olan peynir ve yoğurt gibi besinlerle vücuda alınabilir. Ayrıca kış dönemlerinde vücut savunmasının artırılması için C vitamini deposu olan portakal ve mandalina gibi turunçgiller sık sık tüketilmelidir. Çocukların ayrıca besin deposu olan kırmızı et ve haftada en az bir kez balık tüketmesi gerekir.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir