Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Minimalist Fikirler

İskandinav dekorasyon uzun bir zamandır kendisini bebek odaları ve çocuk odalarında da öne çıkarmayı başardı. Gördüğünüz anda tekrar çocukluğunuza dönmek isteyeceğiniz tasarımlara daha çok kayıtsız kalamadık ve beğendiğimiz örneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

çocuk odası dekorasyonları

Pastel Renkli Duvarlar ve Minimalist Duvar Kağıtları

Pastel renkler en sık çocuk odalarında kendisini ön plana çıkarıyor. Düz bir renk ile boyamak istemeyen kişiler için geometrik detaylar ve desenler de dekorasyonu çok daha güçlü hale getirebilecek bir etki sunabiliyor. Seçmiş olduğunuz rengin tonlarından faydalanma akımını da beğendiğimizi belirtmeliyiz.

Çocuk odalarında kullandığınız boyanın su bazlı ve aynı zamanda kokusuz özellikte olması oldukça değerli. Yalnızca estetik görünümü ön planda tutmamalıyız ve daha masraflı olsa dahi sağlık açısından daha doğru seçimler yapmaya özen göstermelisiniz.

Duvar kağıtları ise hayatımızın içerisine bir ışık hızıyla geri döndü ancak sunmuş olduğu detaylılığı düşünecek olursak bir daha yok olmayacaktır. çocuk odaları için gördüğünüz anda bayılacağınız alternatifler bulunuyor. Bundan sonra siz hangisini seçersiniz bilemeyiz.

Eğlenceli ve Yaratıcı Raf Sistemleri

Çocuk odalarına hareketlilik getirmenin en önemli yolu mutlaka raf tasarımlarından geçiyor. Pek çok raf alternatifi vardır ki. Ilk önce geometrik minik rafları seven kişiler kesinlikle yapım aşamasını paylaştığımız altıgen raflara bir göz gezdirmeli. Tabi özellikle belirtecek olursak renklendirilen elek raflar da çocuk odalarında tercih edilebilir.

Daha sempatik fikirlerin peşinde koşan kişiler için ev, uçak ve bulut detaylarına sahip olan raflar vardır. Bu rafları marangoza yaptırıyor olmak ise aslında çok pratik. Siz fotoğrafı gösterseniz bile yeterli olacaktır. Açık rafların üzerinde kullanacağınız keyifli oyuncak ve aksesuarlarla odanın ambiyansını bir anda değiştireceksiniz.

Hayvan başları ve Hayvan Portreleri

Hakiki olanları ne kadar korkutucu ve korkunçsa suni olanları da bir o kadar da sempatik olarak bilinen hayvan başlıkları çocuk odalarına oldukça yakışıyor Bu akımı bambaşka şekilde çocuk odalarına taşıyabilirsiniz. Hayvan portrelerini duvara asmak ya da odanızın bir takım kısımlarına yerleştirmek en pratik olanı. Peluş hayvan başlıklarını kendiniz yapabileceksiniz. Gene hazır sürümleri bulunuyor tabi. Pandalar, geyikler ve flamingolar duvarları süslemesiyle mükemmel bir orman havasına da geçiş yapabileceksiniz muhtemelen

Tepee yani Kızılderili Çadırları

Bir zaman, çocuklarım için yapılış aşamalarını belirttiğim Kızılderili Çocuk Çadırları uzun bir zamandır çocuk odalarının dekorasyonunda oldukça rövanşta ve geri planda kalacağa da pek öngörülmüyor. İskandinav dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarından olarak bilinen bu çadırlar kendi dünyasında saklanmayı seven çocuklar için birebir.

Yapılış aşamaları çok pratik olsa da çabalayamam diyen kişiler için onlarca bambaşka sürümü esasen satış aşamasında. Kesinlikle bütün çocuk odalarında bir adet olmalıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir