Dekorasyonda Kırlent Kullanımı Hakkında Öneriler

Kırlentler, dekorasyonlarda minik alanlar kaplıyor olsa bile düzgün bir kullanış ile evin yapısını büyük oranda farklılaştıran ürün seçenekleridir. Türlü simetrik şekillerde önümüze gelen kırlent modeli; ebatları, tercih edilen kumaş türü, motifleri ve renkleri kullanılarak ev düzenlemelerinde sürekli tercih edilmektedir.

Bu eşyalar, koltuk gruplarında dekoratif bir tasarım sağlayacaktır fakat fonksiyonel nitelikleri de anlatmakla tükenmez. Salonda dinlendiğimiz vakitler kendimiz için çabucak yastık haline dönüştürebilir ve kollarımızın arasına alıp sarmalayabiliriz.

Durumu daha ileri seviyeye çıkararak, evde spor sırasında kırlentlerden faydalananların oranı da olabildiğince çok. Kırlent seçeneklerini yalnızca salon tasarımında uygulamakla kalmayın. Evlerinizde tercih edebileceğiniz en iyi mekanlardan bir tanesi de yatak odasıdır.

dekorasyonda kırlent kullanımı

Sade Koltuklara Rengarenk Kırlentler

Modern mobilya takımlarının iç içe girdiği dekorasyona olabildiğince yakışan kırlent modeli, koltuk grubunun kumaş türüne, rengine ve stilinize yönelik kullanılmalı. Böyle bir seçenek, en yalın salonları dahi gösterişli ve tarz sahibi olan bir biçime dönüştürür.

Varsayalım ki evinizdeki mobilya takımlarının tamamını açık ve tek renkler olaraktan seçmişsiniz ve vakit ilerledikçe dekorasyon tarzınızdan bir miktar bunaldınız. Bu durumda  kırlent modellerinden fayda alıp evlerinize yeni bir ambiyans sağlayabilirsiniz.

Yalın ve açık renkli salonunuz için birbirlerinden hoş ve dinamik renklerle geliştirilmiş kırlentlere bir şans sunarak ilk adımınızı atmalısınız. Bu senenin renk trendi, dinamik ve yoğun tonlardandır. Haki, mavi, yeşil, sarı, ayrıca kırmızı tonlarla minik karşıt renklerden büyük etkiler oluşturabilirsiniz.

Hem de dilediğiniz farklılığı yaparken kırlent ücretlerini bir hayli fazla dert etmenize gerek olmayacaktır. Ücretler, olabildiğince uygun ve her bütçe dostu ürünün oranı olabildiğince çok. Şayet kreatif tarafınızı meydana çıkarmak istiyor iseniz halihazırda bulunan yastığınızdan görülmemiş kırlent modeli yapabileceksiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey şey hoşlandığınız kumaşı, kırlentinize uyumlu şekilde tasarlamak olacaktır. İsterseniz üzerine taşlarla yeni bir model tasarlayabilirsiniz, sanatsal bir iş meydana çıkartabilirsiniz. Tercih edeceğiniz seçeneklerin aynı şekilde olması önemli değildir. Genelde kare ve dikdörtgen olaraktan önümüze gelseler de daire şeklindeki modelleri alışılmışın dışına çıkmanız mümkün.

dekorasyonda kırlent kullanımı nasıl olmalıdır

Kırlent Modelleri İle Hareketlendirilen Yatak Odaları

Kırlent seçeneklerini koltuk takımlarıyla kısıtlamak olası değil. Bu minik dekoratif eşyalar ile yatak alanınıza değişik bir tasarım vermeniz de oldukça mümkün. Yatak odasında tercih edilen kırlentler, koltuk gruplarında tercih edilenlerden çok daha farklılık gösterebilir.

En önemlisi, özel yaşam alanlarınızın olması nedeni ile daha hür değerlendirebileceğiniz ve orijinal olacağınız tercihler yapabileceksiniz. Salon için seçtiklerinize yönelik daha soft modeli kullanabilir, lazım olduğunda ise rahatlıkla yastık amacıyla kullanılabilir. Dinamik renk tonlarından meydana gelen kırlentler, odanızı tekrar dizayn etmiş hissiyatı sağlayacaktır.

Ortaya bir adet peluş koymayı da değerlendirebilirsiniz. Yalnızca düşlerinizdeki tasarım için düzgün seçeneğe dikkat kesilin. Odanız, esasen dinamik renklerle dizayn edilmişse yalın renklere ve kumaşlara yönlenmeniz gerekebilir. Yalın renk tonlarından meydana gelen standart kumaşlar, bu tarz dekorasyon uygulamalarında güzel bir denge unsurudur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir