Doğalgaz Borusu Gizleme Yöntemleri

Doğalgaz boruları ev dekorasyonlarındaki uyumu negatif şekilde etkileyen büyük nedenlerden bir tanesidir. Yalnızca görsel bir bakış açısıyla değil, bununla birlikte zemin kaplaması da bazı durumlarda her birimiz için olabildiğince sorun ortaya çıkartabilmekte. Bu sebepledir ki bu boruları hangi yöntemlerle ev tasarımına uydurabileceğinizi ve ayrıca ergonomik hale dönüştürebileceğinizi bu yazımızda sizin için hazırladık.

doğalgaz borusu gizleme

Renklendirerek Dekore Edin

Gizlemektense doğalgaz borusunu hareketlendirme düşüncesine nasıl bakarsınız? Renklendirip evinize konumlandırabileceğiniz bu nesneyi dekorasyon eşyasına dönüştürebilirsiniz. Hem de tahmin edilenin tam aksine fazla güzel uyum sağlayacaktır.

Bunun yanında boyamış olduğunuz doğalgaz borusunu biraz da ışık ya da suni bitkilerle hareketlendirebilir, değişik bir ambiyans yaratabilirsiniz. Bu dönemde favori renkler dinamik renkler olsa bile bakır ya da gold gibi ışıklı renklerle de borular olabildiğince şık bir görünüme dönüşebilir.

Doğalgaz Borularını Kamufle Edin

Şayet boruları hiçbir şekilde görmek istemiyorum diyorsanız onları saklayacak renk seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Doğalgaz borularını saklama yollarından bilindik olanları duvarla eşit renge boyayıp kısmen de olsa gizleyebilirsiniz.

Süpürgelik Döşeyerek Kalorifer Borusu Gizleme

Süpürgelikler hem parke ve duvarın bütünlüğünü sağlayan hem de tozların oluşmasını engelleyen çok önemli bir ev dekorasyonu unsurudur. Ancak doğalgaz boruları yere yakın bir zeminden geçiyor ise bunları güvenliği sağlamak için kesinlikle süpürgeliğin içerisine koymalısınız.

Bunun için süpürgeliklerin iç bölümünde doğalgaz borusu ebatında delikler oluşturup boruları içerisine konumlandırabilirsiniz. Bununla birlikte hem borularınızı muhafaza etmiş olursunuz hem de onları en çok tercih edilen teknikle gizlemiş olursunuz.

Dolaplara Saklayın

Özellikle de mutfakta doğalgaz boruları tezgaha yakın olacak şekilde olduğu için onları dolaplarda muhafaza etmek oldukça basit ve etkin olabiliyor. Ancak bu bağlamda değerli bir husus var, boruları gizlemeye çalışırken onlara hasar vermeden ve doğalgaz kaçaklarına sebebiyet vermemeye itina göstermelisiniz.

Bunun dışında boruları muhafaza etmek onların korunması adına da oldukça fazla mühimdir. Dolayısıyla özellikle de mutfak tezgahına yakın mesafede bulunan alanlara boruları dolap içerisine koyacak şekilde muhafaza etmek ya da “box” diye adlandırılan koruyucular ile muhafaza etmek hem kötü görünümü yok eder hem de mutfağınızı daha sağlıklı göstermektedir.

Işıklandırmadan Yararlanın

Özellikle de doğalgaz borularının mutfaktan dışarıya uzanan kısımlarında borular tavana doğru olan yerlerden geçerler ve böylece gizlemesi olabildiğince zahmetlidir. Bu sebepledir ki duvarınıza yaslayabileceğiniz ev süpürgeliklerine yakın alternatiflerden faydalanabilirsiniz.

Duvarın üst bölümünde oluşturacağınız alanda isterseniz aydınlatma kullanarak isterseniz öylece bırakarak güzellikler oluşturabilirsiniz. Hem iç mekanlara değişik bir ambiyans sağlayabilir hem de duvarın tamamında gözüken boruları gizleyebilirsiniz.

Sonuçta harekete geçireceğiniz tüm aşamalarda borulara mutlaka hasar vermemenizi ve ulaşılmaz şekilde gizlememenizi öneriyoruz. Bunların nedeni borularda herhangi bir bozukluk meydana gelirse ulaşmanın her vakit basit olması lazımdır. Bunun dışında doğalgaz borularını mutlaka malzemelerinizi koymak için ya da mutfak içerisinde askı olaraktan kullanmaktan kaçınmalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir