Hamilelik/Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Günümüzde pek çok kadında istisnalar haricinde hamilelik belirtileri aynı şekilde görülür. Hamile olup olmadığını anlamakta zorluk çeken bayanlar için sıralayacağımız bu maddeler ile doğru sonucu alabilirsiniz. Gebeliğin ilk belirtilerinin başında adet gecikmesi yer alır. Bunun yanı sıra bulantı, yorgunluk ve artmış olan vajinal akıntı da hamilelik belirtileri arasında yer alır.

Gebelik Belirtileri

Gebelik Belirtileri

Hormon Değişimleri ve Fiziksel Değişimler

Hamilelik belirtileri bazı bayanlar üzerinde baş dönmesi ve hormon değişimleri olarak da ortaya çıkabilir. Bayanlar bu dönemde sigara ve alkole karşı daha hassas olurlar. Hamileliğe ait bir diğer belirti ise vücut ısısının normale göre değişim göstermesidir. Çok sık rastlanmasa da bazı bayanlarda gebeliğe rağmen lekelenme tarzında kanama görülebilir.

 Hamilelik/Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik/Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebelikten şüphelenen bayanlar, gebelikten öncesine nazaran kendilerini daha yorgun hissederler. Yorgunluğun nedeni ise bir gebelik hormonu olan Progesteron’un ciddi bir şekilde yükselmesidir. Ani bir değişim içine giren vücut, gebelik sürecinde yorgunluk ve bulantının yanında kan basıncının düşmesi ile baş dönmesi belirtileri de sık sık karşılaşılan durumlardandır. Bu dönemde uyku sorunları da artış gösterebilir.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir