Hamilelikte Su Tüketimi

Hamilelikte anne adaylarının vücudunda hormanel sebeplerden dolayı değişiklik yaşanır. Yaşanan bu değişime engel olmak için alınması gereken çeşitli yollar var. Bunlardan bir tanesi de su tüketmektir. Hamilelikte su tüketmek çok önemlidir. Sağlıklı ve dengeli bir metabolizma için her gün bol miktarda su içmelidir.

hamilelikte su tüketimi

hamilelikte su tüketimi

Gebelikte vücut ciddi oranda suya ihtiyaç duyar. Bazı anne adayları bu su ihtiyacının karşılanması için kola, çay ve kahve gibi ürünler tüketmektedir. Bu son derece yanlış bir durumdur. Birçok gebe, çok miktarda su içtiğinde acaba yanlış mı yapıyorum düşüncesi içerisindedir. Oysaki bu durum tamamen gereksiz bir düşüncedir. Hamilikte bol miktar su içmenin yararları, Rahim kasılmalarını engeller, erken doğumu önler, İdrar yolu enfeksiyonu olmasını engeller, Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar, Anne karnındaki bebeğin suyunun azalmasını sağlar.

Hamilelikte Tüketilmesinde Zararı Olmayan Diğer Sıvılar

Su tüketmenin bir diğer faydası ise kabızlığı ve hemoroidleri önlemesidir. Bulantı, mide yanması gibi şikayetleri azaltır, aynı zamanda vücuttaki ödemi azaltır. Özellikle sıcak yaz aylarında rahat ve serin bir gün geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Su tüketiminde özellikle hamilelikle döneminde mutlak olarak hazır su tercih edilmelidir.

su tüketimi

su tüketimi

Gebelikte su tüketiminin dışında maden su da içilen ürünlerdendir. Hamilelik döneminde doğal ve katkısız olmak kaydıyla maden suyu içilmesinde hiçbir sakıncası yoktur. Hamile adayları sıvı tüketiminde bitkisel çaylar da içebilir. Özellikle ahududu, nane, portakal ve limon gibi içecekler tüketilebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir