Kalorifer Petekleri İçin Dekoratif Kaplama Fikirleri

Kalorifer petekleri için 10 dekorasyon kaplama önerisi için türlü tavsiyeler var. Kaplamalar genelde tarza ve programa ilişkin olarak ısıtma işlevli peteklerde tercih edilmektedir. Ancak asıl olarak seçilme nedeni her vakit estetiksel tedirginliktir. Sıklıkla tavsiye edilen ısıtıcılı göbek kaplama alternatifleri alt tarafta bulunmaktadır.

kalorifer petek dekorasyonu

Antre Radyatör Kaplaması

Petek evinizin girişinde olduğu için bu durumdan huzursuz hissediyor iseniz; çıkartarak, malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz bir giriş bölümüne çevirebilirsiniz. Antre petek kaplaması adına çok gerekli ekipmanları, anahtar ve güneş gözlüğü, mumları ve bir kaç çiçek yerleştirin, çeşitlendirin ve canlandırın.

Tablalı Siyah Radyatör

Petek kapakçıklarından haz almıyorsanız, çeşitli yollarla ısıtıcı göbeğini titizlikle saklayabilirsiniz. Radyatörün üstüne bir masa konumlandırabilirsiniz, bu da sizlere dekorasyon ve diğer gereksinimler için bir zemin sağlayacaktır. Bu ortam yanı sıra minik tatlı bir sepetle farklılaştırılabilir. Sonuç itibariyle, bütün bir görünüm elde etmek için siyah renge boyayabilirsiniz.

Radyatör Rafları

Evlerinizde uygun olan rastgele bir ortam için ısıtıcı butonunu çevirebilirsiniz. Dönüştürülmüş ahşaptan yapılan raflar, radyatörlerin üzerinde görünebilir ve zarif bir koridor bölümü oluşturabilmek için dergileri ve görsel olaraktan cazip diğer unsurları tamamlayabilir.

kalorifer petek dekorasyon önerileri

Depolama Alanlı Radyatör Kaplaması

Kalorifer peteğinin üstünü istediğiniz ürün ile kapattıktan sonra istediğiniz kadar alan tasarlayabilirsiniz. Özellikle banyolarda etkin olabileceği ispatlanmış bir petek kaplaması böyle meydana gelir. Bu minik bölgeler, kullanılmayan eşyalar ve wc kağıt havluları için kusursuz bir mevki.

 Beyaz Radyatör Kaplaması

Evin radyatörlerinin görüntüsünü en az seviyede tutabilmek istiyor iseniz, dış alan kaplamasından radyatörlere kadar beyaz her vakit en iyi tercihtir. Minik dokunuşlar ya da çiçekler ilave etmek bu beyaz, sade manzarayı daha cazip hale dönüştürebilir. Genelde antrelerde ısıtıcı göbeği kaplama seçimi olaraktan kullanış için tercih edilmektedir. Giriş kapınızda bulunuyor ise, bu sebeple sürekli anahtarlık olaraktan kullanabilirsiniz. Evde petek görünümü sevmeyenlerin seçimi; sade beyaz petek. Özellikle çeşitli dekorasyon modelleri ile dekorasyon uygulamalarında kullanıma uygundur.

Koltuk Radyatör Kapağı

Dik parke malzemelerinden yapılan bu ısmarlama pencere oturağı, dikkat çekici bir görünümden ziyade aynı zamanda duvarı saran radyatörü saklamayı hedefliyor. Bu petek kapağının L formdaki unsuru, pencere çevresinden parkenin zeminine bağlı bir yere doğru uzanır. Petek kapağının üzerinde bulunan yastıklar kış mevsiminin soğuk günlerinde sıcacık bir oturma bölümü sağlayacaktır. Koltuk tarzı ısıtıcı petekler ofis içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Hem görüntü estetiği hem de mekansal yarar sağlayan bir uygulamadır.

Palet ile Radyatör Kaplaması

Palet ahşabı bu dönemde olabildiğince ulaşılabilir bir dekorasyon ürün halini almıştır. Yatak, masa ve kitaplıklara kadar bütün her şeyi yapabileceksiniz. Maliyeti olmamakla birlikte çok da uygun olabilir, bu nedenden dolayı kendin tasarla ısıtıcı kaplama çalışmaları için doğal bir tasarım unsurudur. Geniş çizgiler arasında bulunan boş kısımlar odaya yüksek şekilde hararet sağlar. Daha önce besin, kimyasal ya da petrol ağırlıklı ürünün bulunmuş olduğu paletlere göz atmak daha doğrudur.

Bu dönemde genelde ahşap formdaki tahtalar aracılığıyla yapılır. Isıtma çekirdeği böylelikle saklanır ve etrafa otantik bir estetiksel yarar sağlar. Evlerimizde bazı durumlarda çok da hoşlanmadığımız teknik hususlar meydana gelebiliyor. Bir kısmını saklayabilirsiniz ancak petek gibi bir enerji deposunu ulaşılmaz hale dönüştürmenin sıcaklık olaraktan hiçbir manası yok, narin şekilde bir ayrıntıya çevirebilirsiniz. Kendi petek kapakçığınızı tasarlayabilir ya da kişisel bir kapak yapabilmek için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir